101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rządowe wsparcie na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Data publikacji: 03.02.2020 15:41
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
03.02.2020. Kielce. Konferencja wojewody na tenmat naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu Razem bezpieczniej. Na zdjęciu od lewej Artur Bielecki  zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach Zbigniew Koniusz  wojewoda świętokrzyski Andrzej Pruś  przewodniczący sejmiku województwa Michał Warszawski  dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa iZarządzenia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim

03.02.2020. Kielce. Konferencja wojewody na tenmat naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Razem bezpieczniej". Na zdjęciu (od lewej): Artur Bielecki - zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Andrzej Pruś – przewodniczący sejmiku województwa, Michał Warszawski - dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzenia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Rozpoczął się nabór wniosków do rządowego programu „Razem bezpieczniej”. Tym razem wsparcie otrzymają samorządy i organizacje pozarządowe, które zadbają o bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.

- Premier Mateusz Morawiecki w swoim expose dużo uwagi poświęcił sprawom ruchu drogowego, zwłaszcza przejściom dla pieszych, gdzie wciąż dochodzi do wielu wypadków - mówi Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski. Jak dodał, w budżecie państwa na ten program zabezpieczono 6 mln zł.

Wsparcie mogą uzyskać zarówno projekty zakładające poprawę infrastruktury drogowej, jak i promujące właściwe zachowania w okolicach przejść dla pieszych. Maksymalna kwota dotacji to 100 tys. zł dla jednego zadania.

Inspektor Artur Bielecki, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach podkreśla, że funkcjonariusze co roku włączają się w realizację programu, ale tegoroczna edycja ma szczególne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa na drogach.

- W ubiegłym roku w województwie świętokrzyskim zginęło 41 osób, z czego aż 15 w obrębie przejść dla pieszych. To tragiczne dane, które wymagają podjęcia stosownych działań - podkreśla.

Wnioski można składać do 28 lutego w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution