101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przedszkole doczekało się nowej siedziby. Wcześniej mieściło się w barakach

Data publikacji: 06.02.2020 15:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
06.02.2020 Sandomierz. Otwarcie nowej siedziby Przedszkola Samorządowego nr 6. Na zdjęciu od lewej Magdalena Stępień  dyrektor placówki burmistrz Marcin Marzec przedszkolak Adaś i wicemarszałek Renata Janik

06.02.2020 Sandomierz. Otwarcie nowej siedziby Przedszkola Samorządowego nr 6. Na zdjęciu (od lewej): Magdalena Stępień - dyrektor placówki, burmistrz Marcin Marzec, przedszkolak Adaś i wicemarszałek Renata Janik
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu otwarta została nowa siedziba Przedszkola Samorządowego nr 6. Nowy budynek zdecydowanie polepszył warunki dla dzieci i nauczycieli. Jak powiedziała Magdalena Stępień, dyrektor przedszkola, poprzednio mieściło się ono w barakach w stylu szwedzkim, które miały już ponad 40 lat.

Nie dość, że było tam za mało miejsca, to na dodatek mnóstwo zastrzeżeń budziły kwestie bezpieczeństwa dzieci. W nowym budynku jest 5 sal, w tym 2 dla grup integracyjnych. Dzięki rozbudowie przedszkola utworzona została grupa żłobkowa dla 27 osób.

Renata Janik, wicemarszałek województwa podkreśla, że inwestycja przyniosła dla środowiska lokalnego wiele korzyści.

- Rodzice mogli wrócić do pracy, mając świadomość, że zostawiają swoje pociechy pod fachową i troskliwą opieką - mówiła wicemarszałek.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec podkreślił, że dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego udało się wybudować nowoczesny obiekt przedszkolny. Podkreślił znaczenie grupy żłobkowej w tym miejscu. Do tej pory działał tylko jeden samorządowy żłobek, w prawobrzeżnej części miasta.

Nowa siedziba robi dobre wrażenie na rodzicach. Jest tam dużo przestrzeni, czego wcześniej brakowało, są jasne, kolorowe pomieszczenia, szatnia i wygodne sale. Atutem jest też parking, który powstał przed przedszkolem, a którego wcześniej nie było. Do przedszkola uczęszcza 115 dzieci.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution