101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozpoczęła się ważna inwestycja drogowa w Kazimierzy. Będą duże utrudnienia

Data publikacji: 06.02.2020 17:38
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
06.02.2020 Kazimierza Wielka. Remont ulicy Kolejowej

06.02.2020 Kazimierza Wielka. Remont ulicy Kolejowej
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Rozpoczął się remont ulicy Kolejowej w Kazimierzy Wielkiej. To jedna z głównych arterii komunikacyjnych miasta, która wchodzi w skład drogi wojewódzkiej 768 relacji Jędrzejów - Brzesko. Mieszkańcy chcący dojechać do sklepów w tej okolicy, ale i kierowcy przejeżdżający tą trasą muszą liczyć się z utrudnieniami.

Jak informuje Łukasz Maderak, zastępca burmistrza, modernizacja drogi obejmie odcinek prawie jednego kilometra, czyli od skrętu do ulicy Konstytucji po Bank Spółdzielczy. Dodaje, że w związku z dużym natężeniem ruchu samochodów szczególnie ciężarowych, prace remontowe będą przebiegać etapowo, tak, aby ulica nie była całkowicie zamknięta, a ruch mógł odbywać się w miarę sprawnie wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej.

- Roboty będą prowadzone odcinkowo na długości kilku metrów. W ciągu dnia będzie wyłączany jeden pas ruchu. Nie ma możliwości „puszczenia” pojazdów przez inne części Kazimierzy Wielkiej ze względu na dewastację dróg – podkreśla.

Modernizacja obejmie całkowity remont nawierzchni oraz budowę nowych miejsc parkingowych. Jak dodaje Łukasz Maderak, odcinek drogi przebiegający przez Kazimierzę Wielką jest w bardzo złym stanie technicznym. Głównym problemem, z którym borykali się zarówno kierowcy, jak i piesi było słabe odprowadzanie z niej wód opadowych. 

- Nawet po niewielkich opadach deszczu na ulicy gromadzi się woda, a przy większych trasa jest nieprzejezdna. Stąd bardzo ważna jest budowa nowego kanału burzowego w pasie drogowym – dodaje.

Prace przy modernizacji ulicy Kolejowej w Kazimierzy Wielkiej potrwają do końca czerwca tego roku. Łączny koszt inwestycji to ok. 3 mln zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution