101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

OSP w Iwaniskach ma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Data publikacji: 09.02.2020 16:43
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.02.2020. Iwaniska. Uroczystość przekazania samochodów dla OSP w Iwaniskach i OSP w Kamieńcu. Na zdjęciu od lewej Jarosław Rusiecki  senator PiS Krzysztof Lipiec  poseł PiS strażak OSP Kamieniec bryg. Krzysztof Ciosek  Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej strażak OSP Iwaniska st. kpt. Sylwester Kochanowicz  komendant PSP w Opatowie

09.02.2020. Iwaniska. Uroczystość przekazania samochodów dla OSP w Iwaniskach i OSP w Kamieńcu. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Rusiecki - senator PiS, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, strażak OSP Kamieniec, bryg. Krzysztof Ciosek - Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej, strażak OSP Iwaniska, st. kpt. Sylwester Kochanowicz - komendant PSP w Opatowie
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy od dziś wspomaga działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwaniskach. Sprzęt pochodzi z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie.

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej brygadier Krzysztof Ciosek podczas oficjalnego przekazania pojazdu podziękował parlamentarzystom za ustawę modernizacyjną, która zabezpiecza potrzeby Państwowej Straży Pożarnej, ale także tych ochotniczych. Jego zdaniem ten samochód na pewno przyda się strażakom ochotnikom z Iwanisk.

- Samochód służył dotychczas przede wszystkim do prowadzenia działań ratowniczych na drogach. Jest to pojazd posiadający moduł ratownictwa technicznego oraz tysiąc litrów środka gaśniczego - mówi Krzysztof Ciosek.

Jest przekonany, że samochód będzie służył OSP w Iwaniskach przez kolejne kilkanaście lat.

Prezes OSP w Iwaniskach Daniel Kijanka mówi, że dzisiejsze przekazanie to wielkie święto dla jednostki. Ten pojazd zastąpi inny, który został również dziś przekazany OSP w Kamieńcu na terenie gminy.

- Nasza jednostka włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego od 1997 roku. W tamtym roku było 39 wyjazdów, rzadko kiedy teraz jeździ się do pożarów, jest dużo wypadków - mówi Daniel Kijanka.

Poseł Krzysztof Lipiec podkreśla, że to ochotnicy są zawsze pierwsi na miejscu zdarzenia. Strażacy też pięknie wpisują się w tradycję i wypełniają hasło „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

- Cieszą się strażacy, cieszy lokalna społeczność, bo ma świadomość tego, że ich strażacy dysponują coraz lepszym sprzętem. Mam przekonanie, że dzisiaj też daliśmy świadectwo tego, że państwu polskiemu zależy na bezpieczeństwu obywateli - mówi Krzysztof Lipiec.

Senator Jarosław Rusiecki podkreślił natomiast, że, ustawa modernizacyjna wprowadzona przez rząd PiS, przynosi efekty.

- Daje możliwość pozyskiwania nowego sprzętu, kształcenia się, zdobywania umiejętności i przez strażaków zawodowych i ochotników - mówi senator.

Poseł Marek Kwitek podkreśla, że to szczególnie samochody, które w OSP bywają mocno wysłużone, są najbardziej oczekiwane. Unowocześnienie taboru umożliwiła ustawa modernizacyjna służb.

- Ponad 570 samochodów w skali Polski. To jest bardzo dużo. Potem państwowa straż przekazuje swoje samochody OSP, które dalej mogą służyć. To jest ta współpraca i koordynacja - mówi poseł Marek Kwitek.

W OSP w Iwaniskach działa prawie 40 osób, rozwija się także młodzieżowa drużyna pożarnicza z 13 dziewczętami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution