101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marzena Okła-Drewnowicz: region się starzeje, dlatego potrzebne są nowe pomysły

Data publikacji: 10.02.2020 08:18 / Data aktualizacji: 10.02.2020 09:39
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Marzena OkłaDrewnowicz  posłanka Platformy Obywatelskiej

Marzena Okła-Drewnowicz - posłanka Platformy Obywatelskiej
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Świętokrzyska posłanka Platformy Obywatelskiej, Marzena Okła-Drewnowicz przyznała, że jej członkostwo w zarządzie krajowym tego ugrupowania umożliwi jej i Arturowi Gieradzie, szefowi PO w regionie skuteczniejszy lobbing na rzecz Świętokrzyskiego. Jak podkreśliła, to dla niej duży zaszczyt, ponieważ do tego gremium zgłosił ją nowy szef PO - Borys Budka.

- Będąc posłem, skupiam się na kwestiach ważnych dla Polski, a także regionu. Bardzo bliska jest mi polityka społeczna, w tym senioralna - zaznaczyła Marzena Okła-Drewnowicz.

- Społeczeństwo się starzeje, nasz region również bardzo się starzeje, dlatego też dzisiaj trzeba tworzyć rozwiązania, które będą z jednej strony gwarantowały osobom niesamodzielnym i starszym pomoc, ale także ich bliskim pracującym dadzą możliwość bycia dalej aktywnymi zawodowo - podkreśliła.

Poseł Marzena Okła-Drewnowicz pytana o szanse Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w walce o fotel prezydenta stwierdziła, że posiada ona ogromny potencjał do zaskarbiania sobie wyborców.

- Spotkania z nią przyciągają wielu mieszkańców, a największym atutem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej są właśnie bezpośrednie spotkania z ludźmi - dodała.

Do tej pory chęć ubiegania się o najwyższy fotel w państwie ogłosili - urzędujący prezydent Andrzej Duda, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej, Robert Biedroń z Nowej Lewicy, Krzysztof Bosak z Konfederacji oraz publicysta Szymon Hołownia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution