101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dalej z pińczowskim żłobkiem?

Data publikacji: 11.02.2020 12:04
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Pińczów. Od lewej Renata Grabiwoda  Urząd Miasta i Gminy Włodzimierz Badurak  burmistrz Pińczowa

Pińczów. Od lewej: Renata Grabiwoda - Urząd Miasta i Gminy, Włodzimierz Badurak – burmistrz Pińczowa
Fot. UMiG Pińczów

Czy w Pińczowie uda się dokończyć budowę żłobka? Inwestycja na razie nie ma szczęścia. Pod koniec ubiegłego roku, wykonawca zrezygnował i odstąpił od prowadzenia prac budowlanych. W związku z tym, umowa między gminą, a firmą budowlaną została rozwiązana, a samorząd musiał zwrócić rządową dotację.

Wykonawca zapłacił jednak karę umowną, a gmina dostała także odszkodowanie za konieczność zwrotu dotacji.

Beata Kita, zastępca burmistrza przypomina, że ówczesny wykonawca zrealizował prace oraz projekt budowlany jedynie w 30 procentach. Jak dodaje, gmina złożyła jednak kolejny wniosek do programu Maluch Plus, o dofinansowanie miejsc opieki dla najmłodszych. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony, a Pińczów otrzymał rządową dotację. To oznacza, że prace budowlane zostaną dokończone i powstanie tzw. „Klub dziecięcy nr 1”.

- Dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opiewa na prawie 1 mln zł. To znaczące wsparcie. Poprzednie było na poziomie 700 tys zł - podkreśla zastępca burmistrza.

Obiekt będzie się mieścił w wydzielonym skrzydle Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Siedmiu Źródeł. Trzeba tam jeszcze wykonać prace wykończeniowe, zbudować windę, kupić wyposażenie oraz pomoce dydaktyczne.

- Na najbliższej sesji, radni zdecydują o wpisaniu dotacji do budżetu gminy. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy - dodaje zastępca burmistrza.

Opiekę w klubie znajdzie trzydzieścioro dzieci w wieku od 1,5 roku do lat 3. Żłobek będzie mógł przyjąć dzieci jesienią tego roku. Łączna wartość projektu oscyluje w kwocie ponad 1,200  tys zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution