101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trener z Kielc był na turnieju w Brazylii

Data publikacji: 11.02.2020 15:13
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze


Fot. https://brasil.ibercup.com

Drużyna młodych piłkarzy z Polski zrzeszona w teamie Comt Coaching Club zagrała w bardzo prestiżowym turnieju IBER CUP w brazylijskim Porto Alegre. Polacy zajęli piąte miejsce, przegrywając o jeden punkt rywalizację w drugiej fazie grupowej o drugą pozycję, premiowaną awansem do strefy medalowej.

Jednym z trenerów ekipy z naszego kraju był dyrektor sportowy Akademii Korony Kielce Marcin Gawron.

- Mimo wszystko uważam, że na 48 drużyn nasze piąte miejsce to i tak duży sukces. Proszę pamiętać, że tam grali najzdolniejsi piłkarze z brazylijskich akademii piłkarskich – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce Marcin Gawron.

- To był również wyjazd szkoleniowy. Mieliśmy okazję wielokrotnie rozmawiać ze sztabami najlepszych południowoamerykańskich akademii piłkarskich. Wymienialiśmy poglądy z trenerami z Brazylii, Argentyny, Kolumbii, Chile czy Urugwaju. To była bardzo pożyteczna wizyta, zarówno dla nas, jak i dla samych młodych piłkarzy – dodał dyrektor sportowy Akademii Korony Kielce.

Cały turniej IBER CUP w kategorii 10-latków wygrali gospodarze reprezentacja akademii Gremio Porto Alegre pokonując w wielkim finale Palmeiras 3:2.

Tym razem w polskiej ekipie nie było żadnego piłkarza z regionu świętokrzyskiego, ale jak nam powiedział trener Marcin Gawron, w kręgu zainteresowania szkoleniowców drużyny Comt Coaching Club jest kilku zawodników z naszego województwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution