101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ponad 2 mln zł na kulturę i zabytki. Można już składać wnioski

Data publikacji: 11.02.2020 18:34
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
11.02.2020. Kielce. Posiedzenie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Na zdjęciu od lewej Marek Bogusławski  członek zarządu województwa Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik  wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

11.02.2020. Kielce. Posiedzenie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Na zdjęciu (od lewej): Marek Bogusławski - członek zarządu województwa, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zarząd województwa przeznaczył ponad 2 mln zł na działania kulturalne, edukacyjne i sportowe oraz 350 tys. zł na ochronę zabytków. O pieniądze między innymi na organizację różnych imprez można starać się w ramach konkursów, które właśnie się rozpoczynają.

Tegoroczna kwota na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach jest o 200 tys. zł większa niż w poprzednim roku, co podkreśla Magdalena Kusztal, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w urzędzie marszałkowskim.

- Zgłaszać mogą się wszystkie podmioty, zarówno osoby prawne, jak i fizyczne, które dysponują zabytkiem wpisanym do rejestru. Muszą one także posiadać pozwolenie konserwatora zabytków na przeprowadzenie takich prac - informuje dyrektor Kusztal.  

Drugi z konkursów jest dedykowany dla organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury. Łączna pula funduszy do rozdysponowania to 300 tys. zł.  

- Konkurs jest realizowany w trzech kategoriach. To wydarzenie kulturalne, wydawnictwo i dziedzictwo kulturowe - podkreśla Magdalena Kusztal. Oznacza to, że dotacje można pozyskać między innymi na wydawanie książek, albumów, organizację premier, wydarzeń jubileuszowych czy na działania krzewiące tradycję regionu. Nabór wniosków już się rozpoczął i potrwa do 16 marca.

Organizacje pozarządowe mogą pozyskać też pieniądze na działania z zakresu edukacji. Dofinansowane zostaną między innymi konferencje naukowe, czy uczestnictwo w olimpiadach. Na ten cel przeznaczono łącznie 95 tys. zł. Najwięcej, bo ponad 1,7 mln zł zostanie zagospodarowanych przez działania na rzecz sportu. Dotacje obejmą między innymi szkolenia młodzieży, organizowanie zawodów czy udział w nich. Termin składania wniosków upływa na początku marca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution