101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wolontariusze będą kwestować na rzecz hospicjum

Data publikacji: 12.02.2020 07:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
14.02.2019 Kielce. Wolontariusze kieleckiej Caritas kwestują na ulicy Sienkiewicza na rzecz stacjonarnego hospicjum

14.02.2019 Kielce. Wolontariusze kieleckiej Caritas kwestują na ulicy Sienkiewicza na rzecz stacjonarnego hospicjum
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczynają trzydniową kwestę na rzecz stacjonarnego hospicjum na osiedlu Czarnów. Jak informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas, w ramach akcji „Serce dla hospicjum” wolontariuszy spotkać będzie można w kieleckich galeriach handlowych oraz na ulicy Sienkiewicza.

- To niezwykle ważna akcja, ponieważ jest to inicjatywa samych wolontariuszy. To oni pomyśleli, że z okazji zbliżającego się dnia zakochanych warto również pamiętać o tych, którzy tej miłości szczególnie potrzebują, a więc o chorych w hospicjum - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.  

W zamian za datek do puszki wolontariusze rozdawać będą pierniki w kształcie serca, które sami wcześniej przygotowali. W tym roku za zebrane pieniądze zakupiony zostanie m.in. aparat do ćwiczeń przy łóżku, kliny do pomocy w ułożeniu pacjenta oraz przenośny masażer.

- Każdy człowiek potrzebuje miłości i potrzebuje tą miłością obdarowywać. Dlatego nasza akcja jest szansą, by się tym sercem podzielić z chorymi. Zbieramy także pieniądze na bieżącą działalność hospicjum, bo zawsze te fundusze są ważne i potrzebne. Akcja ma również charakter edukacyjny, bo należy uwrażliwiać na potrzeby osób chorych - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Dziś wolontariuszy kieleckiej Caritas będzie można spotkać w Galerii Echo, w czwartek w Galerii Korona, a w piątek na ulicy Sienkiewicza. Zbiórki rozpoczynać się będą o 9.00 i trwać do 15.00.

Dziś także w ramach akcji „Serce dla hospicjum” w VI Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej, podczas którego także zbierane będą datki do puszek. Rozgrywki rozpoczną się o 8.00 i potrwają do 14.00.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution