101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Remiza w Zawichoście wróci do świetności

Data publikacji: 12.02.2020 12:26
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Zawichost. 06.06.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Zabytkowy, XIX-wieczny budynek remizy strażackiej w Zawichoście odzyska blask. Dzięki remontowi budynku, lepsze warunki będą mieli strażacy, ale dodatkową przestrzeń zyska także Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury. W remizie będzie można organizować przedsięwzięcia artystyczne.

Burmistrz Katarzyna Kondziołka zapowiada, że w budynku powstaną m.in. łazienki, których do tej pory w ogóle tam nie było, będzie instalacja grzewcza i szatnie dla strażaków. Wymienione zostaną: dach i okna, a parking przed remizą zyska nową nawierzchnię. W głównej sali wyeksponowane zostaną drewniane belki, podtrzymujące sklepienie.

Remont sprawi, że druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawichoście będą mieli wreszcie miejsce do spotkań. Teraz, gdy jest taka potrzeba zbierają się w budynku urzędu miasta, a w remizie trzymają tylko samochód gaśniczy i pozostały sprzęt.

Burmistrz Katarzyna Kondziołka podkreśla, że istotne będzie też wykorzystanie tego obiektu przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Zajęcia organizowane przez placówkę czasami kolidują z wydarzeniami artystycznymi. Po remoncie remizy nie będzie już tego problemu. Stworzone zostaną warunki, aby organizować tam np. spektakle teatralne, spotkania autorskie i inne wydarzenia.

Prace remontowo-adaptacyjne remizy strażackiej potrwają do końca tego roku. Pieniądze na adaptację budynku, czyli 240 tys. zł, gmina dostała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution