101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Grali, aby wspomóc hospicjum

Data publikacji: 12.02.2020 14:12
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.02.2020. Kielce. Turniej charytatywny w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Kielcach

12.02.2020. Kielce. Turniej charytatywny w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Kielcach
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Charytatywny turniej piłki nożnej zorganizowano w VI Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach. Pieniądze zebrane podczas rozgrywek przeznaczone zostaną na działalność hospicjum na osiedlu Czarnów.

Jak mówi Iga Wołowiec, uczennica tej szkoły, to już piąty raz, kiedy uczniowie organizują taką imprezę.

- Poprzez zabawę możemy pomóc innym, którzy na to wsparcie liczą, a takie osoby na pewno przebywają w hospicjach. Kiedyś w tej placówce byłam wolontariuszką, więc wiem jak to wygląda. Oprócz troskliwej opieki personelu i rodziny liczy się też każda złotówka - dodała Iga Wołowiec.

Jak powiedziała Katarzyna Cedro, dyrektor szkoły, uczniowie zawsze bardzo chętnie włączają się we wszelkie akcje pomocowe.

- Jestem dumna z moich uczniów. Nie wyobrażam sobie lepszego sposobu uwrażliwiania młodych ludzi na potrzeby innego człowieka, jak uczenie ich działania. Nie teoria, ale praktyka, angażowanie do działania - dodała Katarzyna Cedro.

W rozgrywkach udział brali nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice. Wśród nich był m.in. Sławomir Szmal, były bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej i wieloletni zawodnik klubu Vive Kielce. Jak mówi, w tym turnieju udział wziął z dwóch powodów.

- Pierwszy to mój syn, który uczęszcza do tej szkoły. Poprosił mnie, abym wziął udział w zawodach, a że dziecku się nie odmawia, dlatego się zgodziłem. Ważne było dla mnie również to, że ta akcja ma pomóc osobom, które przebywają w kieleckim hospicjum, dlatego biorę w niej udział. W takie inicjatywy zawsze chętnie się włączam - dodał Sławomir Szmal.

Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej podkreśla, że budujące jest to, że inicjatywa zorganizowana turnieju wyszła od samych uczniów szkoły.

- Bardzo cieszy ich postawa, ich zaangażowanie. My jesteśmy tu z nimi, by tę ideę oczywiście wspierać i by im za nią po prostu podziękować - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Podczas turnieju pieniądze zbierane są nie tylko do puszek, ale także podczas licytacji i poprzez zakup ciast przygotowanych przez uczniów VI Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution