101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Informatyka w specjalnym wydaniu w kieleckim liceum

Data publikacji: 12.02.2020 14:19
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach

VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W VI Liceum Ogólnokształcącym imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach powstanie nowa klasa teleinformatyczna. Szkoła podpisze porozumienie o współpracy z Politechniką Świętokrzyską.

Katarzyna Cedro, dyrektor liceum tłumaczy, że w jej placówce są dwie klasy z rozszerzonym programem nauczania informatyki. Jedna z nich jest objęta patronatem firmy Transition Technologies.

- W trakcie rekrutacji klasa patronacka cieszy się dużo większym zainteresowaniem kandydatów - mówi Katarzyna Cedro.

Jak dodaje, uczniowie klasy, nad którą patronat obejmie Politechnika Świętokrzyska będą mogli liczyć na ciekawe zajęcia.

- We współpracy z Akademią CISCO uczelnia oferuje dla naszej młodzieży udział w bezpłatnym kursie pod nadzorem naszych nauczycieli i pracowników politechniki. Ukończenie kursu wiąże się z uzyskaniem bardzo przydatnego certyfikatu - twierdzi dyrektor liceum.

Jak podkreśla Katarzyna Cedro współpraca z kielecką uczelnią będzie korzystna nie tylko dla uczniów klas informatycznych.

- Ten patronat naukowy i dydaktyczny będzie obejmował też możliwość uczestniczenia w warsztatach i korzystania z laboratoriów znajdujących się w zasobach Politechniki Świętokrzyskiej. Skorzystają z tego uczniowie z rozszerzonym programem nauczania geografii, fizyki i, oczywiście, informatyki - informuje dyrektor.

Tworzenie klas patronackich to element strategii politechniki. Kielecka uczelnia promuje teleinformatykę w szkołach średnich naszego regionu. Kształcenie jest prowadzone w porozumieniu z CISCO. Firma jest światowym potentatem w zakresie IT. Oprócz kieleckiego „Słowaka” Politechnika zaprosiła do współpracy szkoły średnie między innymi w Busku-Zdroju, Ostrowcu Świętokrzyskim, Końskich i Jędrzejowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution