101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozdają serca, by pomóc hospicjum

Data publikacji: 12.02.2020 16:53
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.02.2020. Kielce. Wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczęli trzydniową kwestę na rzecz stacjonarnego hospicjum na osiedlu Czarnów

12.02.2020. Kielce. Wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczęli trzydniową kwestę na rzecz stacjonarnego hospicjum na osiedlu Czarnów
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczęli trzydniową kwestę na rzecz stacjonarnego hospicjum na osiedlu Czarnów. Uczniów szkół średnich, ubranych w żółte koszulki i wyposażonych w puszki z logo Caritas, można było spotkać w Galerii Echo w Kielcach.

Kwestowali m.in. Bartek i Małgosia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie.

- W tej akcji bierzemy udział po raz drugi. Lubimy pomagać, a zwłaszcza gdy ta pomoc trafia do osób najbardziej potrzebujących. Udział w kweście jest dla nas wyróżnieniem, bo nie każdy ma możliwość wziąć udział w takiej akcji. Zbieramy pieniądze dla ciężko chorych ludzi, dlatego liczy się każdy datek. W zamian za wrzucenie pieniędzy do puszki rozdajemy upieczone przez siebie pierniczki, oczywiście w kształcie serca - powiedzieli Bartek i Małgosia.

Kwesta organizowana jest w ramach akcji „Serce dla hospicjum”. Jak informuje Anita Grzesik, koordynator wolontariatu w kieleckim hospicjum, dzięki zbiórce zakupiony zostanie m.in. aparat do ćwiczeń przy łóżku, kliny do pomocy w ułożeniu pacjenta oraz przenośny masażer.

- Akcję organizujemy w okolicach walentynek. To święto miłości i dlatego chcemy zwrócić uwagę, że tej miłości, wsparcia i opieki potrzebują także podopieczni naszej placówki, osoby terminalnie chore. Otrzymują oni wsparcie medyczne, psychologiczne oraz duchowe - dodała Anita Grzesik.

W czwartek wolontariuszy kieleckiej Caritas będzie można spotkać w Galerii Korona, a w piątek na ulicy Sienkiewicza. Zbiórki rozpoczynać się będą o 9.00 i trwać do 15.00.

12.02.2020. Kielce. Wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczęli trzydniową kwestę na rzecz stacjonarnego hospicjum na osiedlu CzarnówFot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution