101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Prawda” w piątek ujrzy światło dzienne

Data publikacji: 12.02.2020 20:48
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
12.02.2020 Kielce. Mała scena KCK. Próba prasowa spektaklu Prawda Teatru TeTaTeT. Beata Pszeniczna i Mirosław Bieliński

12.02.2020 Kielce. Mała scena KCK. Próba prasowa spektaklu "Prawda" Teatru TeTaTeT. Beata Pszeniczna i Mirosław Bieliński
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Prawda” - komedia małżeńska autorstwa Floriana Zellera w reżyserii Mirosława Bielińskiego i Dawida Żłobińskiego to najnowsza propozycja Teatru TeTaTeT. Premiera odbędzie się w sobotę, 15 lutego, na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury, ale pierwszy pokaz zaplanowano dzień wcześniej.

Na scenie zobaczymy dwie pary aktorskie: Teresę i Mirosława Bielińskich oraz Beatę Pszeniczną i Dawida Żłobińskiego.

Jak mówił Dawid Żłobiński, bohaterów, czyli Michała i Laurę oraz Pawła i Alicję, poznamy w zawiłych relacjach.

- Dwie pary małżeńskie, czworo przyjaciół i bardzo ciekawe połączenia między poszczególnymi postaciami - uchylił rąbka tajemnicy. Jedno jest pewne, na pierwszym planie będzie skomplikowana relacja damsko-męska, bo od pewnego czasu Michał ma romans z żoną Pawła.

Sztuka powstała w oparciu o tekst jednego z najbardziej uznanych twórców francuskiej literatury i dramatu ostatnich lat. „Prawda” w 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca publiczności nad Sekwaną. W Kielcach po raz pierwszy pokaże ją Teatr TeTaTeT Teresy i Mirosława Bielińskich.

Sam Mirosław Bieliński podkreśla, że warto zobaczyć tę komedię.

- Bo po pierwsze jest to znakomity tekst. Po drugie porusza ciekawy temat prawdy, która w ostatnim czasie jest przewartościowana, i nie wiadomo co jest prawdą, a co nie. Ten spektakl mówi o takich rzeczach w bardzo fajny, dowcipny sposób - zaznaczył. Dodał, że jest to też dobry materiał do pracy dla aktora: - Ja też zawsze na to patrzę, czy jest nad czym się pogimnastykować, czy trzeba pomyśleć, żeby wyciągnąć wszystko z tego tekstu, a jednocześnie pokazać główną myśl twórcy, a może wręcz znaleźć własną. To dobry tekst do pracy twórczej  - stwierdził. A co zyskuje widz? - Dobrą zabawę, ale myślę, że też chwilę refleksji, czy w moim życiu nie było podobnej sytuacji - wskazał reżyser.

„Prawda” jest pierwszym spektaklem Teatru TeTaTeT, którego premiera odbędzie się w jego nowej siedzibie, czyli na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Dawid Żłobiński przyznał, że podoba mu się to miejsce: - Ta mała scena ma jakiś niesamowity urok i ja się bardzo ucieszyłem, że nową komedię będziemy robić właśnie tutaj, to była niespodzianka.

Beata Pszeniczna zwróciła uwagę na bliskość widowni. - Kontakt z publicznością jest niezwykły, aż przerażający - żartowała.

Natomiast Teresa Bielińska podkreśliła korzyści wynikające z położenia Kieleckiego Centrum Kultury w śródmieściu, zwłaszcza łatwy dostęp do niego zarówno dla zmotoryzowanych, jak i osób nieposiadających samochodu.

Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury powiedziała, że ta instytucja ma skupiać różne środowiska artystyczne. - Te środowiska mają czuć, że my o nie dbamy, że dajemy im możliwości, że współpracujemy z nimi - mówiła.

Publiczność po raz pierwszy zobaczy „Prawdę” w piątek 14 lutego na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Spektakl skierowany jest do widzów od 16 roku życia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution