101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dominik Tarczyński zdradza, jak wyglądała debata na temat praworządności

Data publikacji: 13.02.2020 11:50
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Dominik Tarczyński

Dominik Tarczyński
Kielce. 31.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Europoseł Dominik Tarczyński ujawnia, jak wyglądała poniedziałkowa debata na temat praworządności w Polsce. W programie „#Jedziemy” w TVP Info, parlamentarzysta zwrócił uwagę na to, że deputowani z Niemiec, Holandii i Malty, którzy zabierali głos, nie wiedzieli o czym mówią.

Dominik Tarczyński pytał deputowaną z Malty, czy sędzia Juszczyszyn, o którym mówiła, to mężczyzna, czy kobieta. Maltanka nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie. Odczytała z kartki oświadczenie i podobnie jak jej koledzy opuściła salę, nie wykazując zainteresowania debatą.

Europoseł podejrzewa, że teksty, wygłaszane przez przedstawicieli Niemiec, Malty i Holandii są przygotowywane przez polityków polskiej opozycji.

- Teraz totalna opozycja „udaje Greka”. Przygotowują dla nich oświadczenia. Oni tego nie robią własnymi rękami, siedzą, przysłuchują się. Sikorski bił brawo zadowolony i uśmiechnięty i uważają, że mogą nas oszukać. Obrażają inteligencję Polaków - podkreślił europoseł.

Komentując słowa Roberta Biedronia, który podczas poniedziałkowej debaty stwierdził, że obecne polskie władze „niszczą Polskę bardziej niż komuniści”, polityk PiS stwierdził, że deputowany Wiosny nie ma „zdolności honorowych”.

- Biedroń nie jest w stanie mnie obrazić, nie jest w stanie obrazić naszego środowiska, bo nie ma zdolności honorowych. Jest osobą, która jest groteskowa. Jest przypadkiem, które zdarzają się w demokracji bardzo często. Zapomnimy o nim tak samo, jak zapomnieliśmy już prawie o Petru, Palikocie. Jest to taki element demokratyczny, który czasami się zdarza, jako „wypadek przy pracy” - zaznaczył Dominik Tarczyński.

CAŁY ODCINEK PROGRAMU „#JEDZIEMY” W TVP INFO

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution