101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Politechnika uruchamia nowe kierunki

Data publikacji: 13.02.2020 15:00
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska
Kielce / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Przynajmniej trzy nowe kierunki studiów chce uruchomić od nowego roku akademickiego Politechnika Świętokrzyska.

Profesor Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki kieleckiej uczelni tłumaczy, że znacząco poszerzą one ofertę kształcenia.

- Pierwszą nowością jest teleinformatyka. Kierunek bazuje na prowadzonej przez nas Akademii CISCO oraz prowadzonej od lat specjalności przy informatyce. Planujemy też dwa nowe kierunki na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn. Będą to informatyka przemysłowa oraz inżynieria środków transportu - tłumaczy prorektor.

Jak dodaje profesor Artur Maciąg, inżynieria środków transportu będzie koncentrowała się na samochodach oraz innych pojazdach wykorzystywanych do przewożenia towarów i ludzi. Z kolei informatyka przemysłowa skupi się na wykorzystywaniu IT w produkcji. Jako przykład podaje maszyny sterowane komputerowo. Prorektor podkreśla też, że każdy z nowych kierunków powstanie w wyniku konsultacji z przedsiębiorcami. To dzięki tym rozmowom Politechnika Świętokrzyska wie, na jakich fachowców jest największe zapotrzebowanie na rynku pracy.

- Jak się składa wniosek, uruchamia się nowy kierunek. Te konsultacje z przemysłem są wręcz wymagane. Wybierając tematykę nowych kierunków kierowaliśmy się też tym, co młodzi ludzie chcą studiować. Co roku podczas rekrutacji obserwujemy, które dziedziny wiedzy są najpopularniejsze wśród kandydatów - tłumaczy profesor Artur Maciąg.

Kielecka uczelnia rozważa również jeszcze przynajmniej jeden nowy kierunek, ale na razie nie ma ostatecznej decyzji w tej sprawie. Nie wiadomo też ciągle ile dokładnie będzie nowych miejsc na nowych kierunkach, które zaczną działać od października. Liczbę miejsc uczelnia ustali przed rozpoczęciem naboru.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution