101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyskie szkoły chcą jechać do Niemiec

Data publikacji: 13.02.2020 16:59
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Od lewej Maria Albers  kierowniczka referatu koordynacji PolskoNiemiecka Współpraca Młodzieży Jarosław Brodowski  kierownik referatu wymiany szkolnej PolskoNiemiecka Współpraca Młodzieży

Od lewej: Maria Albers - kierowniczka referatu koordynacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Jarosław Brodowski - kierownik referatu wymiany szkolnej Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Fot. Dionizy Krawczyński / Radio Kielce

Warsztaty dla nauczycieli, którzy chcą wysłać swoich uczniów na wymianę do Niemiec, organizuje Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, wspólnie z Polsko-Niemiecką Wymianą Młodzieży. To organizacja, która promuje współpracę obu krajów i walczy ze stereotypami na temat Polaków i Niemców.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty przypomina, że w styczniu odbyła się duża konferencja dla nauczycieli i dyrektorów, a warsztaty są jej następstwem.

- To kolejny etap, bo wiemy, że szkoły z naszego regionu zainteresowały się tematem wymiany międzynarodowej – twierdzi Kazimierz Mądzik.

Zainteresowanie wymianą młodzieżową wyraziło prawie 20 szkół z regionu. To sporo, bo do tej pory w skali roku, zaledwie około dziesięciu szkół z naszego województwa korzystało ze wsparcia Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

Jarosław Brodowski reprezentujący tę organizację mówi, że w całej Polsce pomoc otrzymuje około 2.5 tys. placówek rocznie.

- Grupa, która jedzie do Niemiec może liczyć na dofinansowanie wyjazdu. Pieniądze dostają również szkoły, które zapraszają uczniów zza naszej zachodniej granicy - informuje Jarosław Brodowski.

Wysokość dofinansowania uzależniona jest od długości wyjazdu, liczebności grupy i zaplanowanych atrakcji. Stawki wahają się od 40 do 60 zł za osobodzień.

Drugą formą wsparcia są właśnie szkolenia, podczas których nauczyciele uczą się zasad przygotowania wniosku, możliwości występowania o pieniądze oraz poznają niemieckie szkoły zainteresowane wymianą młodzieży.

Warsztaty w Kielcach odbędą się prawdopodobnie w marcu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution