101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Świętokrzyskiem będzie całodobowa klinika dla zwierząt?

Data publikacji: 15.02.2020 08:21
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 25.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Całodobową klinikę dla zwierząt chce utworzyć Stowarzyszenie „Arka Nadziei”, które prowadzi schronisko w Dyminach. Byłaby to pierwsza tego typu placówka w województwie świętokrzyskim. Jak informuje Wojciech Moskwa, prezes stowarzyszenia, najbliższa całodobowa klinika znajduje się w Krakowie.

Podkreśla, że dostaje coraz więcej informacji od mieszkańców, którzy posiadają zwierzęta, że takiego miejsca w Kielcach brakuje.

- Wiemy, że dla prywatnych gabinetów nie jest to opłacalne, bo całą noc trzeba mieć jednak dyżur, za który trzeba płacić lekarzowi. Rozmawialiśmy ze znajomymi weterynarzami, którzy też dostrzegają ten problem i są chętni do pomocy - mówi.

Wojciech Moskwa dodaje, że wystosowane zostało pismo do prezydenta Bogdana Wenty, z prośbą o wydzierżawienie lokalu.

- Napisaliśmy pismo do prezydenta, czy można wydzierżawić pomieszczenia, które są przy schronisku, żeby to wszystko było w jednym miejscu. Poza tym, wtedy wyszłyby niższe koszty. Napisaliśmy też drugie pismo, z prośbą o dzierżawę lokalu w Kielcach. Chcielibyśmy, żeby prezydent coś dołożył od siebie i my coś dołożymy od siebie, żeby Kielce nie były stratne, ale miały gabinet całodobowy - zaznacza.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy klinika mogłaby zacząć działać. Wojciech Moskwa podkreśla, że chciałby, aby była ona dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution