101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W poniedziałki, wtorki i środy zabierzemy państwa w podróż po stołach świata. Dzięki temu poznamy nie tylko specyfikę kulinarną niektórych państw, ale też ciekawostki związane z krajami, których potrawy będziemy przygotowywać.

Codziennie opowiemy o tym, jak dbać o zdrowie dobierając odpowiednie okulary, buty, czy zabezpieczyć się przed atakami komarów. Poznamy „wakacyjny savoir vivre”, czyli jak ubrać się na plażę, czy wspólny posiłek. A ponieważ wakacje to czas wspomnień i beztroski przypomnimy sobie ulubione bajki i filmy dla dzieci. W czwartki i piątki odwiedzimy studia filmowe, gdzie powstawały kultowe produkcje dla najmłodszych. Reporterzy Radia Kielce będą w studiach filmowych w Moskwie, Niemczech, Czechach, Danii, ale również w Rzeszowie, Łodzi, czy Bielsku-Białej. Przy tej okazji zaproszeni goście przypomną nam i sobie ich ulubione bajki. Nie zabraknie konkursów i nagród. Letni program nadawany będzie z radiowego ogrodu codziennie od poniedziałku do piątku od 9 do 12.

PŁYTA NA LATO

KRZYSZTOF CUGOWSKI Z ZESPOŁEM MISTRZÓW – „Sen o dolinie”

Kto nie zna przebojów Budki Suflera? Kto nie zna głosu Krzysztofa Cugowskiego? Tym razem były wokalista Budki zaprosił do współpracy Jacka Królika, Roberta Kubiszyna, Cezarego Konrada i wydał album koncertowy. Postanowił opracować utwory, których był - w czasach „budkowych” - współkompozytorem. „Sen o dolinie”, „Geniusz blues”, „Noc nad Norwidem”, „Twoje radio”, „Cisza jak ta”, czy „Cień wielkiej góry” zaśpiewał inaczej, zdając się na młodszych kolegów instrumentalistów. Album „Sen o dolinie” jest jednak ciągle aktualny!

Archiwum audycji

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution