101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W najbliższych audycjach (30.04 i 1.05):

Zamek w Szydłowcu - to niezwykle interesująca zarówno architektonicznie jak i historycznie budowla zawierająca między innymi pierwociny polskiego budownictwa renesansowego. Równie ciekawe są dzieje tych, którzy przez wieki najpierw wznosili, a potem rozbudowywali zamek, czyli Szydłowieckich.
O tym wszystkim, ale i o innych ciekawych historiach związanych z zamkiem, będzie można usłyszeć w niedzielne i poniedziałkowe południe, kiedy to autorzy – Cezary Jastrzębski i Bohdan Gumowski – zabiorą Państwa na spotkanie z szydłowiecką przeszłością w audycji "Moc historii".

-----------------

Moc Historii to audycja, która przenosi słuchacza do korzeni polskiej państwowości. Wędruje z nim w czasie i przestrzeni przez świętokrzyską ziemię, przybliża dzieje miejsc i ludzi z tymi miejscami związanych. Poszukuje rozwiązań niewyjaśnionych tajemnic historii. Do tej pory ponad dwieście miast, miasteczek, wsi, zabytkowych obiektów, zdarzeń z przeszłości takich jak powstania, wierzenia przedchrześcijańskie znalazło swe odzwierciedlenie w tej właśnie formie na antenie Polskiego Radia Kielce. W tej wędrówce Bohdanowi Gumowskiemu towarzyszy dr Cezary Jastrzębski, którego wiedza o regionie wprawia w zdumienie. Zapraszamy w każde niedzielne popołudnie od 12:05.

Zapraszają Cezary Jastrzębski i Bohdan Gumowski.

Archiwum audycji

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions