101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Tysiące kierowców przejeżdżających każdego dnia przez Smogorzów leżący przy trasie Busko - Tarnów, nie zdaje sobie sprawy, że mija właśnie miejscowość o bogatej historii sięgającej  XIV wieku. Jej właścicielem był między innymi słynny polski pamiętnikarz – Jan Chryzostom Pasek. A o interesujących dziejach Smogorzowa dowiedzą się państwo w niedzielne południe w kolejnym wydaniu Mocy Historii. Zapraszają – Cezary Jastrzębski i Bohdan Gumowski.


Moc Historii to audycja, która przenosi słuchacza do korzeni polskiej państwowości. Wędruje z nim w czasie i przestrzeni przez świętokrzyską ziemię, przybliża dzieje miejsc i ludzi z tymi miejscami związanych. Poszukuje rozwiązań niewyjaśnionych tajemnic historii.

Do tej pory ponad dwieście miast, miasteczek, wsi, zabytkowych obiektów, zdarzeń z przeszłości takich jak powstania, wierzenia przedchrześcijańskie znalazło swe odzwierciedlenie w tej właśnie formie na antenie Polskiego Radia Kielce.

W tej wędrówce Bohdanowi Gumowskiemu towarzyszy dr Cezary Jastrzębski, którego wiedza o regionie wprawia w zdumienie. Potrafi przepięknie opowiadać o tym, co jest, ale równie pięknie o tym dlaczego w jakimś zakątku Kielecczyzny czegoś nie ma :) 

Zapraszamy w każde niedzielne popołudnie od 12:05.

Zapraszają Cezary Jastrzębski i Bohdan Gumowski.

Archiwum audycji

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions