101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
Wróć

Przy Radiowej 4. Teatr Polskiego Radia Kielce - "Kuracja" Grzegorza Kozery (aud. archiwalna)

19 marca 2015 r. - Sen w grocie

Data publikacji: 18.03.2015 15:04
Autor: Ryszard Koziej
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

W czwartek 19 marca siódma już premiera, tym razem "Sen w grocie", kolejne opowiadanie Grzegorza Kozery z tomu "Kuracja" w radiowej inscenizacji Ryszarda Kozieja i realizacji akustycznej Jerzego Sidorowicza z muzyką Włodka Kiniorskiego pod artystycznym kierownictwem Joanny Gergont-Woś.

Jeden typ bohaterów dominuje w opowiadaniach Grzegorza Kozery, to ludzie, którym inni ludzie przeszkadzają. Bardzo to przewrotne podejście autora, bo tak prawdę mówiąc, czy my wszyscy bez wyjątku nie jesteśmy takimi "bohaterami". Zawsze to co dotyczy nas, jest niejako najważniejsze, gdy ktoś zakłóca nasz spokój, to przecież my jesteśmy dobrzy a ci zakłócający źli. Szef, który w pracy czegoś od nas wymaga, członkowie rodziny nie potrafiący dać nam chwili wytchnienia, ludzie w autobusie siedzący na miejscu, na którym my moglibyśmy usiąść i tak dalej i tak dalej.

Bohater opowiadania "Sen w grocie" pan Karol z takiego właśnie wychodzi założenia, w sanatorium powinno się odpoczywać, każdy kto w tym przeszkadza jest zakałą sanatoryjnej społeczności. Każdy, więc może pan Karol też?

Właśnie tego dowiedzieliśmy się w czwartek. Jego rolę zagrał Mirosław Bieliński zaś w epizodach usłyszeliśmy dziennikarkę Radia Kielce, Małgorzatę Janiszewską i Roberta Rosołowskiego z działu cyfryzacji naszej rozgłośni. Narratorem tradycyjnie pozostał Ryszard Koziej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution