101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
Wróć

Przy Radiowej 4. Teatr Polskiego Radia Kielce - "Kuracja" Grzegorza Kozery (aud. archiwalna)

28 maja 2015 r. - Dwaj panowie z laskami

Data publikacji: 28.05.2015 17:05
Autor: Ryszard Koziej
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

28 maja w Teatrze przy Radiowej 4 siedemnasta premiera - słuchowisko „Dwaj panowie z laskami” - kolejne opowiadanie z cyklu „Kuracja” kieleckiego prozaika i poety Grzegorza Kozery.

Przypomnijmy, akcja opowiadań dzieje się w buskim sanatorium „Włókniarz”. Książka została wydana w 2008 roku, w przypadku tego słuchowiska ta data jest o tyle istotna, że tym razem jego bohaterowie dwaj emeryci leczący w Busku reumatyzm przygotowują się do mających lada dzień odbyć się wyborów parlamentarnych. Kojarząc datę publikacji książki możemy się domyślić, że będzie chodziło o wybory, które odbyły się rok wcześniej czyli dokładnie 21 października 2007 roku po skróconej miesiąc wcześniej 5. kadencji Sejmu. W wyniku tych wyborów do władzy doszła Platforma Obywatelska, a rządzące dotąd Prawo i Sprawiedliwość z premierem Jarosławem Kaczyńskim przeszło do opozycji. Ze sceny politycznej zniknęły tak barwne ugrupowania jak Liga Polskich Rodzin i Samoobrona.

Ale to stało się później, w słuchowisku poznamy dwóch emerytów przywiązanych do konkretnych partii – Pana K czyli zwolennika Prawa i Sprawiedliwości – w tej roli wystąpi Mirosław Bieliński, poznamy też Pana L czyli zwolennika Sojuszu Lewicy Demokratycznej – w tej roli wystąpi Andrzej Cempura. Usłyszymy też w roli kuracjuszy Teresę Bielińską i naszego kolegę z działu techniki Radia Kielce Roberta Kusieja.

Muzykę niezmiennie komponuje Włodek Kiniorski, opowiadania inscenizuje i jest ich narratorem Ryszard Koziej, za realizację akustyczną odpowiada Jerzy Sidorowicz zaś artystyczne kierownictwo nad całością sprawuje Joanna Gergont-Woś.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution