101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
Wróć

Przy Radiowej 4. Teatr Polskiego Radia Kielce - "Kuracja" Grzegorza Kozery (aud. archiwalna)

25 czerwca 2015 r. - Nawrócony

Data publikacji: 24.06.2015 14:39
Autor: Ryszard Koziej
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

W najbliższy czwartek w Teatrze przy Radiowej 4 dwudziesta premiera - słuchowisko „Nawrócony” - ostatnie już, niestety, opowiadanie z cyklu „Kuracja” kieleckiego prozaika i poety Grzegorza Kozery. Na koniec bohaterem będzie przeżywający drugą młodość architekt Maciek – w tej roli Mirosław Bieliński – tak bardzo zauroczony w koleżance po fachu, że owo "fatalne zauroczenie" kończy się zdradą. Ponoć doświadczenie uczy, że niecne uczynki mężów, prędzej czy później, wychodzą na jaw. Czy tak się stanie i tym razem? Tego dowiemy się 25 czerwca po godzinie 21.00.

Oprócz Mirosława Bielińskiego w audycji usłyszymy też Teresę Bielińską w roli Marii, jego małżonki oraz kilkoro pracowników Radia Kielce, przede wszystkim dziennikarkę serwisową Ewę Golińską w roli ponętnej kusicielki Beaty. Kuracjuszką Anią będzie redaktor naczelna Joanna Gergont-Woś, kuracjuszką Marylą dziennikarka polityczna Małgorzata Pirosz, role recepcjonistek w sanatorium odegrają Lucyna Bukato i Danuta Kułaga, zaś w roli księdza kolejny raz obsadzony został Paweł Klepka.

Motywy muzyczne przygotował Włodek Kiniorski, opowiadanie zainscenizował Ryszard Koziej, on też poprowadzi narrację. Realizację akustyczną opracował Jerzy Sidorowicz zaś artystyczne kierownictwo nad całością sprawowała Joanna Gergont-Woś.

Tuż po audycji zapraszamy na rozmowę z twórcami słuchowisk: autorem opowiadań Grzegorzem Kozerą, kierownikiem artystycznym Joanną Gergont-Woś i autorem inscenizacji Ryszardem Koziejem oraz wiernym słuchaczem radiowych adaptacji Andrzejem Dąbrowskim, dyrektorem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution