101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Noc na Zamku w Chęcinach

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

05

LIP

0:00

locationChęciny, Zamek Królewski

Biała dama, rycerze, armatnie salwy – klimat dawnych wieków będzie można poczuć podczas nocnego zwiedzania Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Ci, którzy nie mieli jeszcze okazji zwiedzić chęcińskiej warowni mogą to uczynić przez cały rok. Szczególnie interesująco twierdza w Chęcinach wygląda jednak pod osłoną nocy. O tej porze zamek ożywa za sprawą rycerzy i dwórek oraz barda-przewodnika, który snuje opowieść o przeszłości. W trakcie nietypowej wycieczki przez wieki goście mogą zajrzeć do skarbca, kryjącego lśniące kosztowności, a w lochu spotkać skazańca przykutego do murów. Miłośników militariów zainteresują palby z historycznej broni, a chętni spróbują swoich sił w konkursach i zabawach. Nadwątlone siły będzie można pokrzepić gorącym posiłkiem prosto znad ogniska. Atrakcją zamkowych nocy będą pokazy teatru ognia.

Zamek Królewski w Chęcinach otworzy bramę dla zwiedzających nocą w następujących terminach: 21 czerwca, 5 i 19 lipca, 16 i 30 sierpnia.

Zainteresowani poznaniem zamku w nocnej scenerii powinni zarezerwować miejsce poprzez stronę internetową www.tubilety.pl. Cena biletu to 45 zł. Wejście od strony zachodniej (wieża kwadratowa). Twierdza jest otwarta pół godziny przed startem imprezy, a samo wydarzenie trwa około 3 godzin.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution