101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Graficzne hand made - wakacyjne warsztaty linorytu

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

19

do

23

SIE

locationKielce, Biuro Wystaw Artystycznych

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na warsztaty linorytu – graficzne hand made. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin lub samodzielnych dzieci w wieku od 12 lat, które chcą artystycznie spędzić czas podczas wakacji i poznać technikę graficzną – linoryt. Odbędą się 19-23 sierpnia 2019 w godzinach 10-14.

W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 12 lat, które są sprawne manualnie i samodzielnie będą prowadzić dłuto, a młodsze dzieci – pod opieką rodzica (opiekun i dziecko płacą jak za jedną osobę).

Na warsztaty złoży się pięć czterogodzinnych spotkań od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14. Uczestnicy zapoznają się z linorytem – tradycyjną techniką graficzną. Poznają przykłady różnych grafik. Zaprojektują, rysując na papierze, a następnie wytną własną grafikę w matrycy – linoleum. Po wycięciu matrycy na pozostałych wypukłych miejscach rozprowadzą farbę i odbiją grafikę na papierze za pomocą prasy.

Warsztat poprowadzi Monika Cybulska – artystka grafik, absolwentka Akademii Świętokrzyskiej (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego) w Kielcach, od 2006 roku pracownik instytucji kultury, m.in. Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach, projektantka zabawek i publikacji o tematyce artystycznej, wielbicielka dobrej kawy, kotów, rowerów, gór, morza i mądrych rozmów. https://www.facebook.com/monikacybulskagrafika/

Koszt warsztatów 40 zł za osobę (opiekun + dziecko płacą jak za jedną osobę). Zapewniamy wszystkie materiały.

Zapisy do 1 sierpnia 2019 (ostateczny termin!) za pomocą maila kontakt@bwakielce.art.pl Należy podać: imię i nazwisko, wiek uczestnika / imię i nazwisko opiekuna / nr telefonu.

Liczba miejsc - 14. Zajęcia odbędą się, jeśli zgłosi się co najmniej 10 uczestników.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution