101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Muzyka starej Odessy

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

21

LIP

19:30

locationKielce, Pałacyk im. Tomasza Zielińskiego

Felix Shinder i jego zespół wykonują mieszankę muzyki klezmerskiej i popularnych „bandyckich” pieśni ludowych z ich rodzinnego miasta Odessa. Ten słynny wielokulturowy port morski był zawsze źródłem inspiracji dla artystów.

Był także znaczącym ośrodkiem kultury żydowskiej i słynął ze specyficznej aury morskiej i jedynego w swoim rodzaju humoru. Stąd wywodzi się gatunek muzyczny „Russian Chanson”. Te miejskie pieśni ludowe powstały w podziemnej kryminalnej Odessie sto lat temu. W Polsce stały się popularne miedzy innymi dzięki występom Aloszy Awdiejewa.

Bohemiczny i nostalgiczny temperament z ukraińskiego wybrzeża Morza Czarnego w pełni oddają tętniące życiem występy Felixa Shindera i jego urokliwych muzyków.

Na koncertach odczuwalna jest niepowtarzalna atmosfera starych czasów ‚desperado’ i szczególne poczucie humoru płynące z Odessy. Występy zespołu pełne są żywych rytmów, orzeźwiającej anarchii i przede wszystkim radości życia. Felix Shinder i Dengi Vpered wydali w 2016 roku swój pierwszy album „Złoto rdzennych mieszkańców Odessy ”, obecnie wypływają na sceny międzynarodowe, wyruszając ze starego lśniącego portu w Odessie.

Skład:
Felix Shinder - vocal, harmonica,
Oleg Vasyanovych - accordion, double bass,
Yevhen Kuchurka - guitar,
Vladimir Gitin - clarinet,
Andrey Okhramovych - trumpet,
Yaroslav Besh - trombone,
Dmitry Svidruk - bass,
Sergey Poltorak - drums

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution