101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Koncert sceny letniej KCK

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

11

SIE

20:00

locationKielce, KCK

Organizowane na specjalnie odnowionej (i zadaszonej!) scenie plenerowej ustawionej przy Kieleckim Centrum Kultury. Zaprezentują się artyści związani z Kielcami i Ziemią Świętokrzyską.

– 30 czerwca – godz. 20:30

Przeboje i premiery Sceny Autorskiej STUDIO

Przebojowy zbiór utworów muzycznych i teatralnych miniaturek przygotowanych przez Scenę Autorską STUDIO. Usłyszymy i zobaczymy między innymi fragment spektaklu „Bida z nendzom bez świot pendzom” oraz piosenki z muzycznych wydarzeń kreowanych przez Scenę Autorską STUDIO.

– 7 lipca  – godz. 20:30

Roztańczona noc z Tangiem

Carlos Roulet – pochodzący z Buenos Aires śpiewak, który występował  zarówno dla tłumów wielbicieli tanga, jak również w kameralnych klubach i na milongach. Artysta koncertował w Brazylii i Kolumbii, a od 2012 roku można go usłyszeć w Europie. Carlos Roulet ma wspaniały kontakt z publicznością , a jego interpretacje tanga wywołują zachwyt u słuchaczy.

Artyście  towarzyszyć będzie wirtuoz bandoneonu, pianista, kompozytor i aranżer muzyczny

Edgardo Otero Salvador. Jako członek kwintetu “Escualo Tango” koncertował we Francji,   a z orkiestrą symfoniczną “Opal sinfonietta de Boulogne sur mer” odbył tournee po Argentynie i Urugwaju.

Artystom podczas koncertu towarzyszyć będą tangueros – Maestro Paweł Cheda, Anna Żelazo, Ewelina Woźniczka i Piotr Siwoń , którzy zatańczą na scenie najpiękniejsze tanga.

Maestro Paweł Cheda- tancerz, choreograf, nauczyciel tanga argentyńskiego, który uczył się u najlepszych tego świata- Jorge Torresa, Natachy Poberaj oraz Mistrza Mistrzów Gustavo Naveiry. w 2010 roku został Mistrzem USA w tangu scenicznym. Absolwent prestiżowej szkoły The Juilliard School Dance Division w Nowym Jorku. Paweł Cheda jest pedagogiem w szkole Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie wszyscy mogą rozpocząć jak również kontynuować naukę tanga pod okiem Mistrza.

Po koncercie zapraszamy wszystkich miłośników tanga argentyńskiego na Milongę Sin Rumbo, która jak co niedzielę odbędzie się w foyer Małej Sceny Kieleckiego Centrum Kultury.

– 14 lipca – godz. 20:30

Folkowe korzenie muzyki – STUDIUM INSTRUMENTÓW ETNICZNYCH

Studium Instrumentów Etnicznych to zespół folkowy, który powstał w 2012 roku w Skarżysku – Kamiennej jako grupa studentów klasy etnicznych bębnów. Założycielem i liderem jest Piotr „Stiff” Stefański. Swoją stylistyką nawiązują również do folkloru Gór Świętokrzyskich a muzyka okraszona jest lirycznymi, niebanalnymi tekstami.

– 21 lipca – godz. 20:30

Country znaczy zabawa – U OJCA

Grupa U OJCA powstała 1978 roku przy Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach z inicjatywy Wojtka Stachurskiego – gitara, śpiew i Sylwka Hernika – bass, jako zespół grający tak zwaną piosenkę studencką. Wkrótce Zespół zaczął wykonywać muzykę country. U Ojca wykonuje w większości utwory własne, ale włączył także do swojego repertuaru kilka światowych coverów.

– 28 lipca – godz. 20:30            

Inny odcień jazzu – HEAVY METAL SEXTET

HEAVY METAL SEXTET w momencie powstania sięgał do tradycji hard-bopowej, lecz wkrótce rozszerzył profil o wpływy jazz-rockowe i funkowe. Wówczas to standardy z ery Silvera i Davisa, zostały zastąpione kompozycjami Szymańskiego, Kowalskiego i Bogdanowicza. Taki charakter zespołu utrzymał się właściwie do 1984 roku. Zespół zawiesił działalność w grudniu 1984. Reaktywował się latem 2011 roku i wspaniale bawi się jazzem.

– 4 sierpnia – godz. 20:00

Muzyka klasyczna lekko podana   – KAROL OSMAN – piano

– ANNIKA MIKOŁAJKO – sopran

Annika Mikołajko

Sopran koloraturowy, muzyk, multiinstrumentalistka, pedagog, żeglarka, magister sztuk muzycznych oraz wokalistyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziałach Edukacji Artystycznej i Rytmiki, Wokalno-Aktorskim a także absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Swój warsztat wokalny doskonaliła na kursach i zajęciach m.in. u Stefanii Donzelli, Jerzego Artysza, Bożeny Harasimowicz, Janusza Niziołka, Aleksandry Raszyńskiej, Christopha Strehla, Olgi Pasiecznik, Kate Peterson i Małgorzaty Ratajczak.

Jako solistka debiutowała na scenie Filharmonii Krakowskiej w operze „Peleas i Melizanda” pod batutą Gabriela Chmury. Zajmuje się wykonawstwem muzyki operowej, operetkowej, oratoryjnej, chóralnej i współczesnej. Współpracuje jako solistka z wieloma chórami i młodymi kompozytorami. Zaśpiewała między innymi partię solową w oprawie muzycznej Jana Pilcha do filmu animowanego „Xo Xo – Pocałunki i uściski” Wioletty Sowy oraz jako solistka na koncercie premierowym utworów Eugeniusza Popławskiego i Silvera Coopera. Była solistką w prawykonaniu utworu Michała Dormana „Dodi li va ‘ani lo” oraz utworu Karola Osmana „Hortus Nocti”. Prowadzi szereg warsztatów muzycznych i umuzykalniających. W ramach szerzenia kultury morskiej wydała w 2017 roku książkę „Szanty i ich muzyczno-edukacyjny charakter w środowisku marynarzy w erze wielkich żaglowców”. 

Karol Osman

Kompozytor, aranżer, nauczyciel, organista, akompaniator, magister sztuk muzycznych, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kompozycji (ze specjalizacją: kompozycja filmowa i teatralna) u prof. dr. hab. W. Widłaka. Swój warsztat kompozytorski doszkalał na kursach mistrzowskich m.in. u Zygmunta Krauzego, Hanny Kulenty, Richarda Bellisa, Christine Meissner, Gabrieli Ortiz, Ivana Buffo, Gavina Greenaway’a.

Utwory Karola Osmana były wielokrotnie wykonywane podczas koncertów w uczelni i poza nią – między innymi na koncertach organizowanych przez Koło Naukowe Studentów Kompozycji oraz w ramach 30. Międzynarodowym Festiwalu Kompozytorów Krakowskich. Za swoją działalność kompozytorską i szczególne zasługi oraz zaangażowanie w pracy na rzecz Koła Naukowego, którego był przewodniczącym, w 2019 roku otrzymał Dyplom Rektora Akademii Muzycznej.

Karol Osman jest finalistą Międzynarodowego Konkursu „Young Talent Award” organizowanego w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. Został również laureatem głównej nagrody w konkursie kompozytorskim „New Vison” organizowanego w ramach “International Chopin and Friends Festival”. Młody kompozytor jest twórcą między innymi muzyki do filmów „Alicja” i „Zostań” w reżyserii Pauliny Michty oraz spektaklu teatralnego „Panna Julie” w reżyserii Przemysława Ostrowskiego.

– 11 sierpnia – godz. 20:00

Folkowa nuta z Ponidzia i ze świata – POZYTYWNIE NAKRĘCENI

Zespół Pozytywnie Nakręceni powstał w Pińczowie w 2012 roku. Gra swoją „muzykę świata”: folk i etno z elementami rocka, muzyki klezmerskiej i bałkańskiej. Coraz częściej w swojej muzycznej drodze skręca w stronę polskich, tradycyjnych nut podanych w bardzo atrakcyjnej aranżacji. Ich pierwsza płyta „Folk&Roll” spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem u słuchaczy spragnionych dobrej zabawy.

– 18 sierpnia – godz. 20:00            

Jazz ma przyszłość! – KUBA KOWALSKI QUARTET

Formacja powstała jesienią 2017 roku, z inicjatywy Jakuba Kowalskiego – trębacza, ucznia kieleckiej szkoły muzycznej. Zespół tworzą, choć na swój młody wiek, doświadczeni i profesjonalni muzycy, którzy współpracowali już z największymi muzykami w Polsce. Zespół gra standardy muzyki jazzowej takich twórców jak Miles Davis, Herbie Hancock, John Coltrane, Chris Botti. Chętnie sięga również po własne kompozycje.

– 25 sierpnia – godz. 20:00

Muzyka znad pięknego, modrego Dunaju (i nie tylko) – STRAUSS ENSEMBLE

Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna.

– 31 sierpnia – godz. 20:00             – RENATA DROZD

                                                           – SCENA AUTORSKA STUDIO

KONCERT FINAŁOWY SCENY LETNIEJ

Renata Drozd jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem. W latach 2002-2003 współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie śpiewała partię tytułową w „Księżniczce Czardasza” E. Kalmana. W Operze Nova w Bydgoszczy, wystąpiła w roli Rozalindy w “Zemście nietoperza” J. Straussa. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach. W latach 2005-2013 solistka Filharmonii Dowcipu – autorskiego programu Waldemara Malickiego i Jacka Kęcika. Współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution