101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pokazy filmów dokumentalnych w KCK

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

05

LIP

19:00

locationKielce, KCK

To nie są filmy na jedno lato. To są filmy, które zostają w głowie znacznie dłużej, może nawet na całe lata. Portret genialnego artysty, niebanalne spojrzenie na rap, tajemniczy świat handlarzy dzieł sztuki i cena sportowego sukcesu. Te filmy to opisanie współczesnego świata i opowieść o emocjach, które nim kierują.

5 lipca - godz. 19:00 - "Maksymiuk. Koncert na dwoje" - reż. Tomasz Drozdowicz

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Film jest opowieścią o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie płaconej za ten talent.

12 lipca - godz. 19:00 - "Cena wszystkiego" - reż. Nathaniel Kahn

Współczesny obraz rynku sztuki, widziany oczami kolekcjonerów, handlarzy, kuratorów i najlepszych artystów. Dokument przedstawia odpowiedzi na te pytania i w dynamiczny i zabawny sposób demistyfikuje elitarny świat sztuki współczesnej. Dzięki wyjątkowym wywiadom z artystami, handlarzami, kolekcjonerami i pracownikami domów aukcyjnych, film zabiera nas do głębi ukrytego świata.

19 lipca - godz. 19:00 - "Over the limit" - reż. Marta Prus

Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.


26 lipca - godz. 19:00 - "Sztuka rapu" - reż. Ice-T, Andy Baybutt

Nie uliczne walki, narkotyki i zabójstwa leżą w sercu "Sztuki rapu", ale słowo, z którym czołowi raperzy zwracają się do siebie nawzajem i publiczności. Przewodnikiem po świecie nawijek, tekstów i narracji jest Ice-T. Jego rozmówcami - Dr. Dre, Eminem, Snoop Dogg, Run DMC, Ice Cube.

MAŁA SCENA KCK

NA WSZYSTKIE POKAZY FILMOWE: WSTĘP WOLNY

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution