101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spektakl "Opowieść o Piotrusiu i Wilku"

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

22

STY

11:00

locationKielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"

Mały i nieśmiały Piotruś mieszkał z dziadkiem pod lasem. Spędzając beztrosko czas razem z przyjaciółmi: Kaczką, Ptaszkiem i Kotem, chłopiec nie przypuszczał nawet, że wkrótce stanie się uczestnikiem dramatycznych wydarzeń. Pewnego razu w pobliżu gospodarstwa pojawił się Wilk, który złapał Kaczkę. Dzielny Piotruś z pomocą Ptaszka, zwabił Wilka do pułapki, a potem razem z myśliwymi zaprowadził go do ZOO.

Ta pierwotna fabuła słynnej bajki symfonicznej „Piotruś i Wilk” Sergiusza Prokofiewa, w inscenizacji Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” została wzbogacona o nowe wątki, a jej przesłanie nabrało więcej znaczeń i odniesień do współczesności.  

„Opowieść o Piotrusiu i Wilku” jest spektaklem o marzeniach, wyobraźni i wspomnieniach, które wydają się ulotne i kruche. Ale to dzięki nim zdobywamy to, co zdaje się nieosiągalne, albo radzimy sobie z tym, co nieuniknione. Każdy z nas, tak jak Piotruś, może odnaleźć w sobie na tyle odwagi i siły, by pokonać Wilka. Jeśli tylko w to uwierzy.

To również opowieść o nas samych. Postacie symbolizujące głównych bohaterów wydają się nam znajome. Jeśli się uważnie rozejrzymy, to Kaczkę, Wilka czy Kota, z ich wadami i zaletami, bez trudu odnajdziemy w osobach z najbliższego otoczenia.

Przedstawimy Wam tę historię, nie używając ani jednego słowa. Sugestywnym ruchem aktorów (gestem, mimiką) oraz muzyką, które oddadzą nastrój i emocje towarzyszące dziejącym się na scenie wydarzeniom.

Zapraszamy Was do malowniczego świata pantomimy i dźwięków! Poznajcie ich piękno!

Spektakl aktorski i lalkowy.
Czas trwania - 55 min. (bez przerwy)

Premiera - 14 stycznia 2017

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution