101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

dziś

arrow
arrow

11

JAN

17:00

locationKielce, UJK

„Noc Biologów” to niezwykle popularne wśród kielczan wydarzenie popularyzujące naukę wśród dzieci i młodzieży. Jak informuje profesor Joanna Czerwik-Marcinkowska, koordynator imprezy, mottem tej edycji jest „Biologia dla zdrowia”.

- Stąd wiele nowości w programie. Zaplanowaliśmy wykłady między innymi o problemie odporności na antybiotyki, ale też o terapii larwami, którą stosują niektóre szpitale   opowiada Joanna Czerwik-Marcinkowska.

Będą też wykłady o radzeniu sobie ze stresem, a także o tym czy warto się szczepić. W ramach warsztatów będzie można się dowiedzieć jak żyć fit, czyli zdrowo i aktywnie.

Jak dodaje profesor Joanna Czerwik-Marcinkowska atrakcji nie zabraknie również dla miłośników fauny i flory. W Instytucie Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego tradycyjnie pojawią się żywe zwierzęta. Pracownicy Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych przyjadą z owcami. Zobaczyć będzie można również popielice i drapieżne ptaki. Naukowcy z zaprzyjaźnionego Instytutu Fizyki w obserwatorium UJK będą prowadzili pokazy nieba.

Dyrektor instytutu Grażyna Świderska-Kołacz zapewnia, że ponownie pojawi się też punkt, który w ubiegłych latach cieszył się ogromnym zainteresowaniem, czyli sekcja serca świni.

- Serduszko świni jest takie samo jak serce człowieka. Ludzie zawsze są zainteresowani tym co mają w środku. Stąd tak ogromne zainteresowanie tymi zajęciami. Młodzi ludzie często myślą o tym, by w przyszłości studiować medycynę, a taka mini sekcja daje im przedsmak tego, co może ich czekać w przyszłości - mówi dyrektor Instytutu Biologii.

Umiejętność operowania skalpelem przyda się też przy sekcji ryby, która również będzie w programie.

Wejście na wszystkie atrakcje jest bezpłatne. Noc Biologów odbędzie się 11 stycznia 2019 roku w Instytucie Biologii przy ulicy Świętokrzyskiej 15. Początek wydarzenia godzina 17.00 koniec około 22.00.

„NOC BIOLOGÓW 2018” [PROGRAM]

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution