101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spektakl "Calineczka"

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

12

LUT

9:00

locationKielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"

Calineczka, drobinka, kruszynka, sierotka… Postać, którą podziwiamy i bardzo jej kibicujemy, bo choć mała i uciskana, dokonuje wielkich czynów i z determinacją szuka własnego szczęścia.

W inscenizacji „Calineczki”, jednej z najbardziej znanych i lubianych baśni H. Ch. Andersena, pojawia się postać samego autora – Poety, a także jego nieco tajemniczy gabinet. Widzowie stają się świadkami „cudu tworzenia” opowieści o dorastaniu, dążeniu do wolności, niezależności, a także poszukiwaniu miłości, przyjaciół i swojego miejsca na ziemi.

Calineczka, nie większa niż cal dziewczynka o dobrym, wrażliwym sercu musiała w swoim życiu pokonać wiele przeciwności losu. Porwana przez Ropuchę z domu kochającej jej jak matka Kobiety spotykała na swej drodze zwierzęta, które nie rozumiały jej pragnień i tęsknot: niezbyt rozgarniętego Syna Ropuchy, zadufanego w sobie Chrabąszcza oraz nielubiącego słońca, kwiatów i ptaków ślepego Kreta.

W tym świecie Calineczka czuła się źle i obco. Podążając za swymi marzeniami, podjęła więc odważną decyzję o ucieczce na grzbiecie odlatującej do ciepłych krajów Jaskółki, której wcześniej uratowała życie.

Czy warto było ryzykować? Czy Calineczka odnalazła wreszcie swoje miejsce na ziemi?

Dowiecie się na spektaklu. Serdecznie zapraszamy!

Spektakl aktorski i lalkowy.
Czas trwania – 1 godz. (bez przerwy)

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution