101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zobacz Pismo Święte pod mikroskopem

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

11

LUT

0:00

locationStarachowice, Spółdzielczy Dom Kultury

Kilkaset egzemplarzy Pisma Świętego w różnych wydaniach można oglądać w Spółdzielczym Domu Kultury w Starachowicach. Wystawę „Od papirusu do e-Biblii” organizuje kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

Celem ekspozycji jest poznanie bogactwa tej świętej księgi. Pastor Krzysztof Romanowski zaznacza, że prezentowane są wydania Biblii w 66 językach i różnych wersjach graficznych.

Na wystawie można zobaczyć ilustrowane wydania Pisma Świętego, oryginalne wersje pisane po hebrajsku czy aplikacje elektroniczne pozwalające na czytanie e-Biblii. Jedną z największych ciekawostek jest mikrofilm wielkości 5 centymetrów, który zawiera ponad 1300 stron tekstu. Można go oglądać pod mikroskopem.

Wystawie towarzyszą plansze objaśniające okoliczności powstania poszczególnych ksiąg, a w ciągu najbliższych tygodni będą się odbywały wykłady poszerzające wiedzę o Piśmie Świętym.

Wśród odwiedzających była Zdzisława Szot-Susłowska. Jak mówi – bogactwo treści, które przekazuje wystawa jest zaskakujące. Poznanie Pisma Świętego to możliwość zbliżenia się do Boga, warto podjąć trud wybrania się na wystawę. W jej przypadku to szczególnie ważne, bowiem porusza się na wózku inwalidzkim.

Wystawę można oglądać do 28 kwietnia, Będzie czynna w godzinach 14 - 17 w soboty i niedziele oraz w godzinach 10 - 18 w dni powszednie. Wstęp wolny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution