101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zobacz Pismo Święte pod mikroskopem

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

11

LUT

do

28

KWI

locationStarachowice, Spółdzielczy Dom Kultury

Kilkaset egzemplarzy Pisma Świętego w różnych wydaniach można oglądać w Spółdzielczym Domu Kultury w Starachowicach. Wystawę „Od papirusu do e-Biblii” organizuje kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

Celem ekspozycji jest poznanie bogactwa tej świętej księgi. Pastor Krzysztof Romanowski zaznacza, że prezentowane są wydania Biblii w 66 językach i różnych wersjach graficznych.

Na wystawie można zobaczyć ilustrowane wydania Pisma Świętego, oryginalne wersje pisane po hebrajsku czy aplikacje elektroniczne pozwalające na czytanie e-Biblii. Jedną z największych ciekawostek jest mikrofilm wielkości 5 centymetrów, który zawiera ponad 1300 stron tekstu. Można go oglądać pod mikroskopem.

Wystawie towarzyszą plansze objaśniające okoliczności powstania poszczególnych ksiąg, a w ciągu najbliższych tygodni będą się odbywały wykłady poszerzające wiedzę o Piśmie Świętym.

Wśród odwiedzających była Zdzisława Szot-Susłowska. Jak mówi – bogactwo treści, które przekazuje wystawa jest zaskakujące. Poznanie Pisma Świętego to możliwość zbliżenia się do Boga, warto podjąć trud wybrania się na wystawę. W jej przypadku to szczególnie ważne, bowiem porusza się na wózku inwalidzkim.

Wystawę można oglądać do 28 kwietnia, Będzie czynna w godzinach 14 - 17 w soboty i niedziele oraz w godzinach 10 - 18 w dni powszednie. Wstęp wolny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution