101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gala Konkursu o Muzyce Polskiej

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

19

MAR

18:00

locationKielce, Filharmonia Świętokrzyska

Filharmonia Świętokrzyska wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Muzyki im. Fryderyka Chopina organizują konkurs wiedzy o muzyce polskiej adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w województwie świętokrzyskim.

I edycja odbyła się w listopadzie 2009 roku i dotyczyła Fryderyka Chopina, w tym roku wypada czwarta edycja. Tym razem jury oceniać będzie wiedzę uczestników Konkursu na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Eliminacje odbędą się 11 marca w siedzibie Filharmonii, a uroczysta gala połączona z wręczaniem nagród zwycięzcom – w czasie koncertu kameralnego 19 marca. Zainteresowanych szczegółami konkursu odsyłamy na stronę: www.filharmonia.kielce.pl, zakładka EDUKACJA, KONKURSY, a wszystkich, którym bliska jest muzyka kompozytorów polskich, zapraszamy na koncert z udziałem czworga wykonawców. Wybrane pieśni S. Moniuszki poznamy w interpretacji – Marzeny Trzebińskiej. Paulina Kruk natomiast wykona utwory Moniuszki, Chopina i Moszkowskiego w opracowaniu na flet i fortepian. Artystkom towarzyszyć będzie na fortepianie Aureliusz Mendera, muzyk współpracujący z Filharmonią. W programie koncertu zaplanowany jest również występ podopiecznych Aureliusza Mendery ze Szkoły Muzycznej w Końskich.

MARZENA TRZEBIŃSKA
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Krystyny Rorbach. Naukę śpiewu solowego rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie mgr Marty Złotnickiej. Umiejętności doskonaliła, biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Udo Reinemanna, Stefano Patarino i Teresę Żylis-Gara. Zadebiutowała partią pierwszego sopranu w Magnificat BWV 243 J. S. Bacha na XIV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Występowała w koncercie Festiwalowe Debiuty na XX Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju. Repertuar artystki obejmuje arie operowe i operetkowe, utwory muzyki sakralnej oraz pieśni. Jest również solistką zespołu Chmielnikers wykonującego muzykę klezmerską.

PAULINA KRUK
Kielczanka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach oraz Akademii Muzycznej im. G. I K. Bacewiczów w Łodzi. Swoje umiejętności doskonaliła w Niemczech. Koncertuje jako solistka i kameralistka. Oprócz działalności koncertowej zajmuje się pedagogiką – jest nauczycielem ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach oraz SM I st. im. O. Kolberga w Ruszkowicach.

AURELIUSZ MENDERA
Urodzony w Katowicach, tu również ukończył Liceum Muzyczne im. K. Szymanowskiego. Edukację muzyczną kontynuował w krakowskiej Akademii Muzycznej. Z ziemią świętokrzyską związany od blisko trzydziestu lat. Jest nauczycielem PSM I st w Końskich i Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga w Ruszkowicach. Koncertuje w kraju, jest stałym współpracownikiem Filharmonii Świętokrzyskiej. W repertuarze posiada utwory zapomnianych polskich kompozytorów (F. Jaroński, L. Groppler, I. Krzyżanowski).

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution