101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Koncert Tomasz Chyła Quartet

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

17

MAR

19:00

locationStaszów, Staszowski Ośrodek Kultury

Tomasz Chyła Quintet, jeden z najciekawszych zespołów współczesnej polskiej sceny jazzowej zawita do Staszowa już w niedzielę 17 marca. Formacja, której frontmanem jest charyzmatyczny skrzypek, od czasu wydania debiutanckiej płyty systematycznie zdobywa uznanie publiczności w Polsce i za granicą oraz krytyków, jak również nominacje do nagród muzycznych. Podczas koncertu zabrzmią utwory z drugiej już płyty zespołu Circlesongs.

Kwintet Tomasz Chyły urzeka wciągającymi energicznymi, momentami transowymi kompozycjami oraz lekkim, pełnym świeżości brzmieniem. Lider zespołu, to jeden z czołowych przedstawicieli polskiej szkoły wiolinistyki jazzowej. Muzyka z najnowszej płyty, którą usłyszymy podczas koncertu wielogłosowością nawiązuje do muzyki chóralnej. Improwizacje zespołu łączą w sobie szeroki wachlarz gatunków i tradycji muzycznych. Słuchacze odnajdą w nich elementy folku i post-rocka złożone w szlachetną jazzową całość. W rękach muzyków melodie splatają się i zmieniają swój klimat w czasie utworu pozwalając publiczności na zagłębienie się w dźwięku i wspólną emocjonującą podróż. Album Circlesongs ukazał się w 2018 roku nakładem Agencji Wydawniczej Polskiego Radia. Patronat nad płytą objęli: Programy „Dwójka” i „Trójka” Polskiego Radia, Jazz Forum, Jazz Press, Ether Jazzu, polish-jazz.blogspot i noweidzieodmorza. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Jazzowy Roku, a lider formacji w kategorii Artysta Jazzowy Roku.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Jazz360 realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Celem projektu Polski Jazz 360° jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także słuchaczom w mniejszych miastach. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce jazzowej: wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia, uznanych muzyków o ugruntowanej pozycji oraz najświeższe i najlepiej rokujące nowe twarze. Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution