101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spektakl "Kapitan Porządek"

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

25

MAJ

16:00

locationKielce, Sala im. Andrzeja Zielińskiego w Muzeum Laurensa Hammonda

Co ciekawego może opowiedzieć stara Lodówka, albo jeszcze starszy, czeski Telewizor? Co by było, gdyby na jego antenie wystąpił Kapitan Porządek, który tak naprawdę jest pojemnikiem na odpady? I wreszcie - jakie problemy trapią Matkę Ziemię i czy (tele)widzowie pomogą je rozwiązać?

Sztuka „Kapitan Porządek” autorstwa Magdaleny Mrozińskiej to zabawna i mądra historia, w której niezwykli bohaterowie zachęcają do najzwyklejszych, codziennych nawyków, które zmieniają świat na lepszy.
I tak dowiemy się, dlaczego warto segregować śmieci, oszczędzać wodę przy myciu zębów, albo unikać foliowych reklamówek. A wszystko po to, aby przypomnieć, że działania na rzecz środowiska najlepiej zacząć od własnego podwórka. Bo troszcząc się o otoczenie, troszczymy się o zdrowie swoje i innych.

Spektakl w reżyserii Przemysława Żmiejko, zrealizowany z Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”, powstał we współpracy z Urzędem Miasta Kielce - Wydziałem Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem i pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce - Pana Wojeciecha Lubawskego, aby rozwijać świadomość ekologiczną wśród najmłodszych.

To teatralna zachęta do podjęcia współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego i dobrych zwyczajów, służących ochronie przyrody. Aby to pozytywne przesłanie mogło docierać jak najszerzej, przedstawienie prezentowane jest nie tylko na deskach „Kubusia”, ale też w kieleckich szkołach.

Spektakl aktorski i lalkowy.
Czas trwania - 45 min. (bez przerwy)

Prapremiera - 1 grudnia 2017

Przedstawienie grane dla maksymalnie 50 widzów.
Na spektakl widzowie wchodzą bez obuwia lub w obuwiu zmiennym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution