101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spektakl "A niech to Gęś kopnie"

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

30

KWI

9:00

locationKielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"

Zapraszamy na skrzącą się dowcipem, mądrą opowieść o przyjaźni, szczęściu i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. Będziecie świadkami bardzo zabawnych, ale i zapierających dech w piersiach wydarzeń z gatunku komedii niemalże… kryminalnej!

Tytułowa Gęś ratując z opresji mieszkańców kurnika, postanawia ofiarować siebie samą Lisowi jako… danie główne. Niestety, drapieżnik okazuje się być tą ofertą niezainteresowany! Chcąc pozbyć się natrętnej i nieapetycznej przekąski, postanawia zaproponować ją swojemu kumplowi - Wilkowi. Przy bliższym poznaniu jednak chuda i gadatliwa Gęś znacznie zyskuje w oczach Lisa, zdobywając jego sympatię.

Jak skończy się ta historia? I czy dojdzie wreszcie do konsumpcji? Przekonacie się o tym, odwiedzając nas w teatrze „Kubuś”!

W spektaklu zobaczycie dowcipne, zarówno płaskie, jak i przestrzenne, kolorowe lalki, odwołujące się do sztuki Paper Art’u. Usłyszycie muzykę, będącą fascynującą zabawą różnymi dźwiękami.

Sztuka zdobyła w 2014 roku I nagrodę w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Spektakl aktorski i lalkowy.
Czas trwania - 60 min. (bez przerwy)

Premiera – 10 stycznia 2016

Spektakl doceniony w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, zorganizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution