101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielka gala muzyki latynoskiej

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

23

CZE

19:00

locationKielce, Pałacyk im. Tomasza Zielińskiego

Mili Morena, Edie Sanchez i Junior Arto & Fortet to najlepsze możliwe połączenie tradycyjnej muzyki latynoamerykańskiej z autentycznym, pełnym energii podejściem do tego "mixu" muzyków z jazzowym rodowodem, w większości absolwentów wydziału jazzu akademii muzycznej w Katowicach.

Fortet jest praktycznie jedyną w Polsce, konsekwentnie grającą latin jazz ekipą. Dlatego oprócz kubańskich standardów m.in z Buena Vista Social Club oczywiście oryginalnie zaaranżowanych, grają także własne kompozycje oparte na karaibskich rytmach. Gwiazdami koncertu będą: Mili Morena, Kubanka rodem z Hawany, wokalistka i tancerka. Ukończyła szkołę baletową Prodanza i muzyczną (Paolita Concepcion). W ekskluzywnej formacji „Conjunto Folclorico”, Mili poznała tajniki afrokubańskich tańców i osiągnęła w nich najwyższy poziom., Edie Sanchez z Kolumbii basista, perkusista, gitarzysta, który zaczynał swoja karierę grając kolumbijska muzyką andyjską w rytmach bambuco, pasillo, guabina i Brazylijczyk Junior Arto wokalista, gitarzysta i perkusjonista perfekcyjnie znający rytmy wszystkich regionów swojego wielkiego kraju. Fortet zagra w składzie: Szymon Kamykowski na saksofonach i ewi, Dominik Bieńczycki na skrzypcach, Marek "Smok" Rajss na instrumentach perkusyjnych, Łukasz Kurzydło na instrumentach perkusyjnych, Bartek Staromiejski na perkusji i timbalesach, Grzegorz Bąk na gitarze basowej, Tadeusz Leśniak na instrumentach klawiszowych i fortepianie.

Wystąpią: Mili Morena (Kuba), Edie Sanchez (Kolumbia), Junior Arto (Brazylia), zespół Fortet. Wstęp 10 zł do 19.06, potem 15 zł. Bilety dostępne od 05.06

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution