101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Na Bobrzy i Czarnej Nidzie powstanie szlak kajakowy

Data publikacji: 01.09.2013 17:30
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spływ kajakowy
Fot. Ewa Okońska / Radio Kielce

Szlak kajakowy powstanie na Bobrzy i Czarnej Nidzie. Umowę w tej sprawie, podpisali w Tokarni szefowie gmin: Sitkówka-Nowiny, Morawica i Chęciny oraz kierownik skansenu i przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania "Perły Czarnej Nidy".

Szlak zaczyna się w miejscowości Trzcianki, w gminie Sitkówka–Nowiny i sięga ujścia Bobrzy w Wolicy, w gminie Chęciny. Do końca tego roku zostaną wybudowane trzy przystanki, gdzie kajakarze będą mogli się zatrzymać: odpocząć i zjeść posiłek. Gotowe są już oznakowania i tablice informacyjne.

Zdaniem Mariana Burasa, wójta Gminy Morawica, wspólnie stworzono interesujący produkt turystyczny. Gminy wydzierżawią nieodpłatnie teren na przystanie i będą dbać o czystość tych miejsc.

Podpisanie umowy poprzedził spływ kajakowy, promujący szlak, w którym wzięli udział przedstawiciele lokalnych społeczności i mediów. Robert Jaworki, burmistrz Chęcin wprawdzie wywrócił się na kajaku, ale uważa, że powstanie szlaku jest strzałem w "dziesiątkę".

Spływ

Najmłodszym uczestnikiem spływu był 4-letni Leopold, który płynął w towarzystwie swojego taty Dominika Żyły. Chłopiec był bardzo zadowolony z przejażdżki.

Budowa szlaku dofinansowana jest z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całkowity koszt to 90 tysięcy złotych. Szlaki kajakowe powstają też w innych miejscach naszego regionu: na Nidzie w powiecie pińczowskim i na Czarnej Staszowskiej w powiecie staszowskim.

Spływ

Spływ

Spływ

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions