101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Na Bobrzy i Czarnej Nidzie powstanie szlak kajakowy

Data publikacji: 01.09.2013 17:30
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Ewa Okońska / Radio Kielce

Szlak kajakowy powstanie na Bobrzy i Czarnej Nidzie. Umowę w tej sprawie, podpisali w Tokarni szefowie gmin: Sitkówka-Nowiny, Morawica i Chęciny oraz kierownik skansenu i przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania "Perły Czarnej Nidy".

Szlak zaczyna się w miejscowości Trzcianki, w gminie Sitkówka–Nowiny i sięga ujścia Bobrzy w Wolicy, w gminie Chęciny. Do końca tego roku zostaną wybudowane trzy przystanki, gdzie kajakarze będą mogli się zatrzymać: odpocząć i zjeść posiłek. Gotowe są już oznakowania i tablice informacyjne.

Zdaniem Mariana Burasa, wójta Gminy Morawica, wspólnie stworzono interesujący produkt turystyczny. Gminy wydzierżawią nieodpłatnie teren na przystanie i będą dbać o czystość tych miejsc.

Podpisanie umowy poprzedził spływ kajakowy, promujący szlak, w którym wzięli udział przedstawiciele lokalnych społeczności i mediów. Robert Jaworki, burmistrz Chęcin wprawdzie wywrócił się na kajaku, ale uważa, że powstanie szlaku jest strzałem w "dziesiątkę".

Spływ

Najmłodszym uczestnikiem spływu był 4-letni Leopold, który płynął w towarzystwie swojego taty Dominika Żyły. Chłopiec był bardzo zadowolony z przejażdżki.

Budowa szlaku dofinansowana jest z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całkowity koszt to 90 tysięcy złotych. Szlaki kajakowe powstają też w innych miejscach naszego regionu: na Nidzie w powiecie pińczowskim i na Czarnej Staszowskiej w powiecie staszowskim.

Spływ

Spływ

Spływ

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce