101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rekordowa liczba uczestników Rajdu Pielgrzymkowego

Data publikacji: 28.09.2013 19:31
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rajd Pielgrzymkowy
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

14. Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy zgromadził ponad 5 i pół tysiąca uczestników - najwięcej w historii. Pielgrzymi przyznawali, że wędrówka była męcząca ale - ich zdaniem - warto wziąć udział w rajdzie.

W tym roku dla uczestników przygotowano 15 tras. Najłatwiejszy szlak miał 2 kilometry, najdłuższy liczył ponad 40 kilometrów. Wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się w klasztorze na Świętym Krzyżu. Mszę świętą odprawił ordynariusz diecezji kieleckiej, biskup Kazimierz Ryczan. W homilii odniósł się do Przystanku Woodstock. Organizatorów tej imprezy obwiniał między innymi o to, że dopuszczają do rozwiązłości seksualnej uczestników.

Niestety nie wszyscy pielgrzymi dotarli do klasztoru bezpiecznie. Jak mówi Marcin Wroński, komandor rajdu, około dwudziestu osobom trzeba było udzielić pomocy medycznej. "Jedna z grup przypadkowo rozbudziła gniazdo os i została zaatakowana przez owady, ale sytuacja została szybko opanowana" - powiedział Radiu Kielce.

Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy to największa jednodniowa impreza tego typu w Polsce, organizowana przez PTTK. Pielgrzymów przyciąga zarówno możliwość odwiedzenia klasztoru na Świętym Krzyżu, jak i malownicze trasy prowadzące przez najpiękniejsze zakątki Gór Świętokrzyskich.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution