101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Wystawa gołębi w Targach Kielce

Data publikacji: 07.12.2013 17:15
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Piotr Michalski / Radio Kielce

1400 ptaków możemy zobaczyć podczas dwudniowej Świętokrzyskiej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, która rozpoczęła  się dziś w Kielcach.

W halach wystawienniczych Targów Kielce hodowcy z kieleckiego okręgu prezentują 600 gołębi pocztowych.  To wyjątkowe okazy, które potrafią pokonać dystans nawet 1300 kilometrów.  Część z nich brała udział w locie z Paryża do Kielc – poinformował  Tadeusz Bomba z Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

Był to lot charytatywny, w którym wzięło udział ponad 4 tysiące  ptaków z całej Polski. Dochód z akcji wyniósł 10 tysięcy złotych. Pieniądze przekazano na rzecz pacjentów oddziału hematologiczno - onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

Podczas tegorocznej wystawy  zaplanowano również aukcję charytatywną na rzecz małych pacjentów. Licytowanych będzie 55 gołębi pocztowych przekazanych przez najlepszych polskich hodowców. W ubiegłym roku z aukcji uzyskano ponad 22 tysiące złotych. Jeden z okazów został sprzedany za  rekordowa cenę – 3 i pół tysiąca złotych. Tadeusz Bomba liczy, że tegoroczna licytacja będzie równie udana. Aukcja odbędzie się w niedzielę między 10.00 a 12.00. 

Jak zapowiada Tadeusz Bomba od przyszłego roku kielecka wystawa zyska rangę ogólnopolskiej. Swoje gołębie zaprezentują również hodowcy zagraniczni.
Wystawę można odwiedzić jeszcze jutro – od 8.00 do 16.00.

Dwudniowemu spotkaniu towarzyszy również prezentacja ponad 300 królików.


Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce