101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Poznaliśmy Liderów Aktywności Obywatelskiej

Data publikacji: 29.01.2014 20:25
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Gala Konkursu Lider Aktywności Lokalnej
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Barbara Domagała z Chocimowa została Liderem Aktywności Obywatelskiej Regionu Świętokrzyskiego. Konkurs po raz drugi zorganizowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach, która chce w ten sposób nagrodzić osoby i instytucje, działające na rzecz innych oraz pokazać wydarzenia, promujące aktywność społeczną w naszym województwie.

Barbara Domagała jest radną w Kunowie, prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chocimów i animatorką Klubu Kobiet Kreatywnych. Jako jedna z pierwszych w gminie sięgnęła po wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. Jak mówi, ona i osoby, z którymi współpracuje, nie potrafią się chwalić swoimi działaniami.Jednak ma świadomość, że ludzie z pasją, liderzy, często działający w małych miejscowościach zmieniają swoje małe ojczyzny.

W konkursie przyznano także 4 wyróżnienia. Otrzymali je: Marcin Chłodnicki ze Stowarzyszenia MTB Kielce, Jacek Piwowarski- sołtys wsi Wiązownica Kolonia i założyciel Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Dolina Kacanki”, Mirosław Kowalik- prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parszowa oraz Agnieszka Zwierzyńska z Rakowa, która od 15 lat działa społecznie w różnych organizacjach pozarządowych. Fascynuje ją fakt, że ludzie uzupełniają się nawzajem w swoich działaniach, uwalniając swoją energię.

Kapituła konkursu przyznała także nagrodę specjalną, którą otrzymało Stowarzyszenie „Niziny Górą”, integrujące mieszkańców wsi Niziny i angażujące ich do czynnego udziału w życiu społecznym. Dyrektor Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Agnieszka Migoń przypomniała, że konkurs ma z jednej strony pokazać aktywność społeczników, a z drugiej inspirować do działania innych.

W sumie do konkursu wpłynęło 35 zgłoszeń. Konkurs przeprowadzono w ramach realizowanego przez fundację projektu „Regionalnie z Pasją”. Miał on na celu podkreślenie wagi i znaczenia społeczeństwa obywatelskiego i promocję dobrych praktyk. W ciągu półtora roku zorganizowano debaty radiowe, szkolenia, seminaria i Punkt Informacji Obywatelskiej. Finał konkursu był podsumowaniem projektu. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions