101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Poznaliśmy Liderów Aktywności Obywatelskiej

Data publikacji: 29.01.2014 20:25
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Barbara Domagała z Chocimowa została Liderem Aktywności Obywatelskiej Regionu Świętokrzyskiego. Konkurs po raz drugi zorganizowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach, która chce w ten sposób nagrodzić osoby i instytucje, działające na rzecz innych oraz pokazać wydarzenia, promujące aktywność społeczną w naszym województwie.

Barbara Domagała jest radną w Kunowie, prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chocimów i animatorką Klubu Kobiet Kreatywnych. Jako jedna z pierwszych w gminie sięgnęła po wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. Jak mówi, ona i osoby, z którymi współpracuje, nie potrafią się chwalić swoimi działaniami.Jednak ma świadomość, że ludzie z pasją, liderzy, często działający w małych miejscowościach zmieniają swoje małe ojczyzny.

W konkursie przyznano także 4 wyróżnienia. Otrzymali je: Marcin Chłodnicki ze Stowarzyszenia MTB Kielce, Jacek Piwowarski- sołtys wsi Wiązownica Kolonia i założyciel Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Dolina Kacanki”, Mirosław Kowalik- prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parszowa oraz Agnieszka Zwierzyńska z Rakowa, która od 15 lat działa społecznie w różnych organizacjach pozarządowych. Fascynuje ją fakt, że ludzie uzupełniają się nawzajem w swoich działaniach, uwalniając swoją energię.

Kapituła konkursu przyznała także nagrodę specjalną, którą otrzymało Stowarzyszenie „Niziny Górą”, integrujące mieszkańców wsi Niziny i angażujące ich do czynnego udziału w życiu społecznym. Dyrektor Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Agnieszka Migoń przypomniała, że konkurs ma z jednej strony pokazać aktywność społeczników, a z drugiej inspirować do działania innych.

W sumie do konkursu wpłynęło 35 zgłoszeń. Konkurs przeprowadzono w ramach realizowanego przez fundację projektu „Regionalnie z Pasją”. Miał on na celu podkreślenie wagi i znaczenia społeczeństwa obywatelskiego i promocję dobrych praktyk. W ciągu półtora roku zorganizowano debaty radiowe, szkolenia, seminaria i Punkt Informacji Obywatelskiej. Finał konkursu był podsumowaniem projektu. 

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce