101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nagrodzeni w dziedzinie kultury

Data publikacji: 27.06.2014 20:37
Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Po raz kolejny prezydent Kielc wręczył nagrody dla twórców i osób zasłużonych dla upowszechniania i ochrony kultury. Wśród uhonorowanych na uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury znalazł się także nasz redakcyjny kolega Leszek Ślusarski, który otrzymał jedną z nagród II stopnia. To bardzo miłe, jeśli ktoś docenia naszą pracę, powiedział po otrzymaniu nagrody. To wyróżnienie każe się też zastanowić, czy przypadkiem nie uczyniło się zbyt mało na tym poletku pięknej pani muzyki, która może i jest kapryśną, ale i wielce wdzięczną damą, dodał laureat.


W sumie nagrodzono 15 osób. Jako pierwsze zostały wręczone nagrody III stopnia, a otrzymali je Grzegorz Bień, Ewelina Gdak i Michał Gdak, pomysłodawcy „Salonu miejskiego” oraz Agata Orłowska i Michał Pustuła z teatru Ecce Homo.


Nagrodami II stopnia, poza Leszkiem Ślusarskim, uhonorowano jeszcze osiem osób. Kolejno na Małej Scenie KCK pojawiali się: pisarz Zdzisław Antolski, poeta Romuald Bielenda, pisarka Anna Błachucka, dziennikarka i reportażystka Dorota Kosierkiewicz, artysta Jerzy Mikuśkiewicz, muzyk i kompozytor Wojciech Stachurski, szef big bandu Szkoły Muzycznej w Kielcach Marcin Stojek i przedstawiciele Szkoły Tańca i Wdzięku „Step by step”.

Na koniec wręczono cztery nagrody I stopnia, a ich laureatami zostali: fotograf Janusz Buczkowski, aktor Edward Janaszek, pisarz Grzegorz Kozera i pisarka Zyta Trych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution