101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Konwencja Porozumienia Samorządowego Wojciecha Lubawskiego

Data publikacji: 29.10.2014 21:57
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego Wojciecha Lubawskiego

Konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego Wojciecha Lubawskiego
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Rozbudowa Kieleckiego Parku Technologicznego i dalsze starania o powstanie lotniska w Obicach - to zdaniem ubiegającego się o reelekcję prezydenta Kielc - Wojciecha Lubawskiego, jedne z ważniejszych zadań na następną kadencję.

Kluczowa będzie jednak budowa mieszkań i wykorzystanie pieniędzy unijnych na inwestycje drogowe. Porozumienie Samorządowe przedstawiło 50 kandydatów na radnych miasta w Kielcach i program ugrupowania na lata 2014-20.

Według Wojciecha Lubawskiego, należy skupić się na przebudowie ulicy Radomskiej. Wyjazd w kierunku Warszawy powinien być dwujezdniowy, aby ruch odbywał się sprawnie. Dwujezdniowe miałyby być też ulice: Zagnańska i Witosa. W planach jest również rewitalizacja osiedli. Ma powstać więcej placów zabaw i przestrzeni do spacerów oraz miejsca parkingowe.

Szef sztabu wyborczego Porozumienia Samorządowego i lider listy w okręgu nr 5 Witold Borowiec uważa, że zrealizował swoje przedwyborcze obietnice z poprzedniej kampanii. Teraz proponuje wyborcom realizację trzech inwestycji drogowych na Białogonie. Chodzi o ulice: Łopuszniańską i Górników Staszicowskich oraz budowę parkingu przy cmentarzu na ul. Kolonia.

Wojciech Lubawski ma nadzieję na wygraną w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Liczy też na 10 mandatów w radzie miasta. W tej kadencji Porozumienie Samorządowe ma 7 radnych.

Lubawski

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution