101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Książka "Niezależni kombatanci w PRL" nagrodzona

Data publikacji: 06.11.2014 20:47
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Niezależni Kombatanci w PRL  Marek Jedynak

Niezależni Kombatanci w PRL - Marek Jedynak
Fot.

Marek Jedynak z kieleckiego IPN został jednym z laureatów konkursu "Książka Historyczna Roku". Nagrody zostały wręczone podczas gali, która odbyła się w siedzibie TVP w Warszawie.

Wyróżniona publikacja nosi tytuł "Niezależni kombatanci w PRL". Autor w rozmowie z Radkiem Kielce powiedział, że to książka dla wszystkich, którym bliska jest historia Drugiej Wojny Światowej i ideały o które walczyła Armia Krajowa. Zapewnił, że jest napisana łatwym i ciekawym językiem. "Opowiada o osobach, które przez ponad 30 lat upamiętniali Polskie Państwo Podziemne. Organizowali uroczystości, stawiali pomniki i odsłaniali tablice pamiątkowe" - powiedział laureat.

Marek Jedynak otrzymał nagrodę w kategorii Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku. Podziękował wszystkim czytelnikom, którzy w głosowaniu internetowym  wybrali jego książkę.

Konkurs zorganizowany został przez Telewizję Polską, Instytut Pamięci Narodowej i Polskie Radio. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Bronisław Komorowski.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution