101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Chmielnik. PSL popiera Bronisława Komorowskiego

Data publikacji: 17.05.2015 20:25
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

17.05.2015 Święto Ludowe w Chmielniku. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Działacze PSL podczas Wojewódzkiego Święta Ludowego w Chmielniku apelowali o poparcie Bronisława Komorowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Minister pracy i polityki społecznej – Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał zasługi obecnego prezydenta dla ruchu ludowego.

– Dwa lata temu podczas dożynek w Spale prezydent Bronisław Komorowski zwrócił rodzinie Wincentego Witosa order Orła Białego. Tego nie potrafiono zrobić przez 20 lat wolnej Polski, żaden inny prezydent tego nie zrobił. Między innymi dlatego PSL zdecydował się poprzeć Bronisława Komorowskiego i o to poparcie was dzisiaj proszę – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podczas uroczystości dziękował Adamowi Jarubasowi za start w rywalizacji o fotel prezydencki. Jak podkreślał, jego ugrupowanie pokaże swoją siłę podczas zbliżających się wyborów parlamentarnych. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas mówił, że nie żałuje startu w wyborach. Teraz cieszy się, że obydwaj kandydaci w swoich programach zauważają potrzeby wyborców PSL.

– Chociażby akcent, który usłyszałem w wypowiedzi Bronisława Komorowskiego, o potrzebie ochrony polskiej ziemi. Złośliwie można by powiedzieć, dlaczego mówi się na ten temat dopiero teraz. To są tematy, które warto i trzeba podjąć. PSL od wielu lat mówi o tym, żeby wzorem Niemiec i Francji wpisać rozwiązania chroniące polską ziemię. Do tej pory nie udawało się przekonać PO do poparcia naszego projektu. Mam nadzieję, że dzięki pomocy Bronisława Komorowskiego to się uda i głosowanie w tej sprawie odbędzie się przed wakacjami – mówił Adam Jarubas.

W uroczystościach Wojewódzkiego Święta Ludowego wzięło udział kilkaset osób.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution