101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Dariusz Kozak nowym przewodniczącym Rady Miasta

Data publikacji: 05.01.2016 10:06 / Data aktualizacji: 05.01.2016 13:25
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Stansiław Blinstrub / Radio Kielce

Dariusz Kozak z PiS został nowym przewodniczącym kieleckiej Rady Miasta. Za powołaniem dotychczasowego przewodniczącego klubu radnych PiS głosowało 13 radnych, 6 było przeciw, a nikt nie wstrzymał się od głosu. Jego zastępcami zostali radny niezależny Robert Siejka i Władysław Burzawa z Porozumienia Samorządowego. Dziś odbyła się nadzwyczajna sesja podczas której zmieniono skład prezydium.

Dariusz Kozak zapowiedział, że będzie starał się być dobrym reprezentantem zarówno wszystkich radnych, jak i mieszkańców Kielc.

Zanim powołano nowego przewodniczącego odwołano dotychczas sprawującą tę funkcję Joannę Winiarską. Broniła ona swego dorobku, stwierdzając, że decydowały w tej sprawie wyłącznie argumenty polityczne, a nie merytoryczne.


Do odwołania Joanny Winiarskiej potrzebne było dwukrotne głosowanie. Radni przed odczytaniem wyników pierwszego zakwestionowali sposób oddania głosu przez radną Reginę Zapałę i większością zdecydowali o powtórzeniu  głosowania. Nieoficjalnie wiadomo, że przy pierwszej próbie wnioskodawcy nie uzyskali bezwzględnej większości do odwołania Joanny Winiarskiej. Dlatego sposób doprowadzenia do ponownego głosowania zakwestionował radny PSL Dawid Kędziora.

Dawid Kędziora zapowiedział, że przygotowany zostanie wniosek do wojewody z zaskarżeniem uchwały o odwołaniu przewodniczącej.

W obradach uczestniczył prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Ma nadzieję na dobrą współpracę z nową większością w Radzie.


Poza powołaniem Dariusza Kozaka radni zdecydowali również o wymianie wiceprzewodniczących. Krzysztofa Adamczyka z SLD zastąpił na skutek tajnego głosowania radny niezależny Robert Siejka, a Dawida Kędziorę z PSL – Władysław Burzawa z Porozumienia Samorządowego Wojciecha Lubawskiego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce