101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

W OMPiO stoczono grę bitewną

Data publikacji: 09.01.2016 14:36
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Kamil Król / Radio Kielce

18 zawodników z całego kraju wzięło udział w turnieju figurkowej gry bitewnej "Ogniem i Mieczem" w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Uczestnicy dowodzili armiami z XVII wieku, między innymi polskimi, ale wybrać można było również oddziały moskiewskie, szwedzkie czy litewskie. Bitwy prowadzi się przy pomocy odpowiedniego przemieszczania figurek oraz rzutów kośćmi.

Jak mówi Bruno Wojtasik z Ośrodka "Ogniem i Mieczem" to polska gra, która z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. - Wśród gier bitewnych są popularne tytuły takie jak Warhammer, ale jest to czysta fantastyka i tam nie ma wątku naszej tożsamości. A "Ogniem i Mieczem” opisuje całą historię trylogii Sienkiewicza, która w dodatku jest pasjonująca też dla zagranicznych graczy. Dlatego jest też wersja angielska "Ogniem i Mieczem” – informuje Bruno Wojtasik.

To właśnie skupienie się na przeszłości Polski oraz siedemnastowiecznej Europy jest jedną z zalet gry "Ogniem i Mieczem”. Zbigniew Krywosz z Kielc, wicemistrz Polski przekonuje, że gra jest idealnym połączeniem przyjemnej rozrywki z pożyteczną nauką historii. - Uczy też postaw patriotycznych, jednak ten wiek obfitował w wielkie zwycięstwa Polski. Mój syn ma prawie 9 lat, a już wie, co to jest husaria, co to jest rajtaria, kim byli petyhorcy. Wie, że były bitwy pod Warszawą – mówi Zbigniew Krywosz.

Współorganizatorem turnieju "Ogniem i Mieczem” jest Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce. OMPiO planuje kolejne spotkania dla miłośników gier bitewnych i historii.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce