101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wyjątkowy jubileusz Zespołu Szkół w Bilczy

Data publikacji: 09.01.2016 18:57
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

09.01.2016 Bilcza. Uroczystość 150 lecia istnienia szkoły.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jedna z najstarszych szkół w naszym województwie obchodzi jubileusz 150-lecia. Mowa o Zespole Szkół imienia księdza Piotra Ściegiennego w Bilczy. W placówce spotkali się byli i obecni uczniowie. Nauczyciele, rodzice i uczniowie przygotowali też spektakl teatralny, który opisywał 150 lat istnienia szkoły.

Jak podkreśla dyrektor placówki, Urszula Wróblewska w szkole, która istniała w Bilczy nieco wcześniej uczył Piotr Ściegienny. Dla uczniów i nauczycieli jest to patron wyjątkowo bliski.
- Te wartości, które przedstawiał ksiądz Piotr Ściegienny cały czas próbujemy wdrażać wśród naszych uczniów. Dodatkowo staramy się, żeby nasze wyniki w nauce były bardzo dobre, a zainteresowania uczniów były tutaj rozwijane – mówi Urszula Wróblewska.

Absolwenci gimnazjum podkreślają, że nauczyciele z Bilczy doskonale przygotowali ich do nauki w najlepszych kieleckich liceach. Przykładowo Agnieszka Janaszek dostała się do II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego. Poza tym działa w harcerstwie i udziela się w lokalnym zespole.

- W naszej szkole było dużo różnych inicjatyw, mnóstwo różnych kółek zainteresowań, gdzie mogliśmy działać. Nauczyciele zachęcali by się rozwijać. Bardzo tęsknię za gimnazjum, poznałam tu wielu świetnych ludzi. Nauczyciele też byli świetni – mówi Agnieszka Janaszek.

Pierwsze historyczne zapiski o szkole podstawowej w Bilczy pochodzą z1823 roku. Ale ze względu na to, że po jakimś czasie placówka przestała działać, oficjalną datą powstania obecnej podstawówki jest rok 1866.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions