101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Strażacy ochotnicy i PCK grają z Orkiestrą

Data publikacji: 10.01.2016 19:26
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Strażacy ochotnicy włączyli do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoje stanowisko mają na kieleckim Rynku. Rozdają kawę, herbatę oraz ciasteczka i zbierają pieniądze do puszek. Jak mówi Tadeusz Kuc z OSP w Bilczy, to już wieloletnia tradycja. Druh cieszy się, że puszki są ciężkie, a ludzie są bardzo ofiarni.

Strażacy organizują też pokazy sprzętu. Na rynku są dwa wozy strażackie, do których można wsiąść. To duża atrakcja przede wszystkim dla dzieci. Strażacy ochotnicy pokazują wnętrza pojazdów i tłumaczą do czego służy sprzęt. Mają nadzieję, że w przyszłości któreś z dzieci zostanie strażakiem.

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra też Polski Czerwony Krzyż. Młodzi ratownicy uczą na rynku zasad pierwszej pomocy. Pokazują, jak reagować w przypadku znalezienia osoby nieprzytomnej na ulicy. Kielczanie chętnie uczą się pierwszej pomocy, bo jak podkreślają warto znać jej zasady, by ratować innych.

Do puszek wolontariuszy trafiają zarówno banknoty, jak i monety o niższych nominałach. Każdy wrzuca tyle, na ile go stać mówią mieszkańcy Kielc. Jak przekonują Jurek Owsiak trafia w społeczne potrzeby ze swoją akcją. Wśród rozmówców Radia Kielce były osoby, które w szpitalach korzystały ze sprzętu kupionego przez orkiestrę. Zebrane w tym roku pieniądze zostaną wydane na potrzeby najmłodszych i najstarszych pacjentów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce