101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Problemy z przejazdem ulicą Stanisława Kostki

Data publikacji: 12.01.2016 17:01
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

12.01.2015 Kielce. Ulica Stanisława Kostki. Samochody parkują w niedozwolonych miejscach
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Kierowcy przejeżdżający wyremontowaną ulicą świętego Stanisława Kostki w Kielcach nadal mają problem z wyminięciem się na wąskiej drodze. Rozwiązaniem miały być wybudowane zatoczki, które jak się okazuje służą mieszkańcom okolicznych bloków za miejsca parkingowe. Wzywani na miejsce strażnicy miejscy na razie udzielają pouczeń. Kierowcy natomiast tłumaczą, że nie ma znaków zakazujących postoju.

Jak się jednak okazuje na początku ulicy stoi tablica informująca o strefie zamieszkania. Oznacza ona zakaz parkowania z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.

Władysław Kozieł komendant Straży Miejskiej w Kielcach powiedział, że prosił Miejski Zarządem Dróg o dostawienie znaków zakazu parkowania, tak by kierowcy zostali dodatkowo poinformowani o ograniczeniach.
 
Jak się jednak okazuje MZD nie zamierza w tej sprawie interweniować. Jak stwierdził rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło, ulica jest prawidłowo oznakowana i nie ma potrzeby dostawiania kolejnych zakazów. Rzecznik dodaje że parking dla samochodów jest przygotowany u wlotu ulicy Stanisława Kostki.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions